Sari la conținut
Forum Roportal
Knut

Fata uscata si rosie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu am un ten mixt si niciodata nu m-am plans de piele uscata. insa de cateva zile mi s-a inrosit fata si s-a uscat pielea foarte tare, dimineata chiar mi se ia in frecatei. am dat cu creme hidratante insa fara nici un efect. in plus, ma "tine", de parca as avea o masca pe fata, ma ustura si mananca.

acu cateva zile am stat cateva ore langa o soba de teracota foarte incinsa......simteam atunci ca-mi arde fata. dar daca asta era singurul motiv eu cred ca mi-ar fi trecut cu creme hidratante in cel mult doua zile. cine ma poate ajunta?? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e containdicat sa te dai cu creme hidratante daca pielea ta este prea iritata.poti incerca sa te dai cu ulei de masline pe fata.la mine cel putin a mers la o iritatie de nu mai vedeam culoarea obisnuita a pielii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi pentru raspuns. Intre timp mi-a trecut, desi nu am fost la dermatolog. Mi-a zis o prietena, care e asistenta, ca a fost de la ficat (nu am baut prea mult :) , dar am mancat te miri ce prostii). M-a tinut vreo 2 saptamani, mi s-a dus toata pielea de pe fata!! dar acum sunt bine. Si prin asta am avut parte si de o exfoliere gratis :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: da dar a fost o exfoliere dureroasa.e bine ca ti-a revenit pielea la normal.si eu am avut probleme cu pielea vreo cateva zile si acum vad ca ii merge bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am problema asta in fiecare zi....Nu mai stiu c sa fac pt a scapa,am incercat diferite creme,dermatologul mi-a zis k asa e varsta...U qm ai reusit sa scapi de ele?Pt k eu nu mai stiu ce sa incerc,sa nu mai am fata asa iritata tot timpul...Sunt zile cand mi se calmeaza,dar apoi iar imi apar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am problema asta tot timpul. Mi s-a intamplat o singura data de fapt, cand mi s-a zis ca a fost o reactie a ficatului. M-am dat cateva zile cu creme hidratante fara nici un rezultat. Dupa care n-am mai dat cu nimic si mi s-a luat toata pielea de pe fata. Dupa aceea totul a revenit la normal.

 

cremele hidratante nu te ajuta? crema cu galbenele de la farmec e foarta buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma k mi-am dat q diferite creme,fara nici un rezultat...Acum o sa incerc s fac un tratament,pe o perioada mai lunga,o sa ajung si prin spital...Toti imi zoic k e varsta,si k peste cativa ani o sa scap de el,nu sunt foarte vizibile,q fond de ten reusesc sa le mai acopar,nu e ceva puternic k o abundenta,dar sunt zile cand mi se irita si park scapa de sub control....Este ceva mai diferit de cazul tau,la tine a fost ceva spontan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×