Sari la conținut
Forum Roportal
florin_symi

ceva seriois...?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!

 

As vrea si eu sa fac bani pe net,dar am inteles si ca trebuie munca...multa munca.Asa ca as avea cateva intrebari:

-Daca as face un site as putea pune o reclama sau mai multe?Daca da cam cat si cum plateste acea reclama?

-Cam despre ce ar putea fi vorba in site?

-Cam cat ar costa o gazda buna?

-Ce ar trebui sa fac ca sa imi apara rezultatul in primele 5 la google

-Ar merge facut un magazin on line?

-investitia...

 

multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie munca...multa munca.

 

Cat adevar graiesti... sustin tot ce a zis si crusher mai sus ... o gazduire buna , hmm pentru inceput poti face rost de una si cu 500 mii dupa ce te gandesti ce faci cu siteul poti upgrada la ceva mai bun platind plusul suplimentar pentru un pachet de gazduire mai bun . Ceea ce trebuie sa ai in minte e ca pana la reclamele pe care primesti bani iti trebuie trafic ... traficul se aduce prin continut si multa multa munca de publicitate , nu stiu daca a existat vreun site care de la aparitie sa aibe o tona de vizitatori (igonaram pe cele inscrise in programe de autosurf) si daca ar fi existat ... webmasterul acelui site nu este la inceput ci are un intreg lant de referali sau siteuri personale prin care isi aduce trafic pe siteul sau ... cam atat aveam de adaugat , succes :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun ...deci sa vad ce am invatat pana acum:

-Ca merge cu o investie de doar 100 RON.

-Ca siteul trebuie sa contina informatii multe si cu priza la public.

-Cam cat plateste o reclama!(un punct de reper)

Si iata ce m-am gandit sa fac:

 

-un site care sa cuprinda informatii de la geografie(fiecare tara in parte etc.)pana la fun.

 

Dar ma gandesc ca pentru a avea vizitatori constant trebuie si ceva de actualitate.Asa ca m-am gandit sa ma abonez la Mediafax(deci investitia se mareste)

 

aaa cred ca voi face siteul in Dreamweaver dar aici intervine o alta problema!:stars:

 

Daca ar mai fi ceva ce credeti ca ar mai trebui sa stiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×