Sari la conținut
Forum Roportal
maariana

Examen TOFEL si GRE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

din cate stiu TOFEL e valabil si in state.. dar e valabil doar 2 ani..

 

Am si eu un optional la scoala.. :haha:

Desi au votat doar 5 elevi pentru el.. dar suntem in Romania..

Vorba dirigintei : "erati asa rafirati la optiuni.. a trebuit sa aleg ceva.. e de engleza.. lasati sa nu va strica.. " .. o da.. mai buna era optionala cu spelling :D

 

Eu zic ca nu prea merita.. decat daca vrei sa mergi in state :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut cele multe lucruri despre toefl le afli de pe site lor ofical www.ets.org/toefl si in acel loc poti sa faci si inscrierea pentru test selectand optiunea Register for the Test de acolo selectezi tara, si o sa vezi in ce date sunt centrele disponibile, si ce mod de testare sa da la fiecare centru. Daca vrei carti tot acolo gasesti Prepare for the Test. Si daca mai cauti pe net o sa gasasesti ceva exemple gratuite. Pentru mai multe informati mail claudiu174@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Se pare ca Toefl e valabil doar doi ani. Pentru o perioada mai lunga, de exemplu, daca vrei sa studiezi mai multi ani in strainatate, este de preferat sa ai si un atestat Cambridge. Pe de alta parte, din cate stiu eu, Toefl este cel mai folosit test de limba engleza din lume. Exista si o varianta mai ieftina a lui Toefl. Se numeste Toeic (Test of English for International Communication). Spor :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa studiezi in afara tarii ? StiriDeBine.ro te invita la un concurs care iti testeaza puterea de convingere si iti poate aduce un curs TOEFL oferit de Road Language Centre : http://www.stiridebine.ro/castiga-impreuna...o-un-curs-toefl

Teste Toefl in Galati

 

Recent s-a deschis la Galati un nou centru de testare Toefl iBT. Centrul de Limbi Straine Eurolingva administreaza atat teste Toefl iBT cat si teste Bulats.

 

Datele de examen disponibile pana in acest moment pentru sustinerea testelor Toefl sunt urmatoarele:

 

21 ian 2012; 28 ian 2012;

03 feb 2012; 11 feb 2012; 18 feb 2012;

03 mar 2012; 09 mar 2012; 23 mar 2012;

20 apr 2012; 27 apr 2012;

05 mai 2012; 25 mai 2012; 26 mai 2012;

08 iun 2012; 15 iun 2012; 23 iun 2012

 

In cadrul acestui centru de testare se organizeaza si simulari gratuite ale testelor Toefl iBT, pentru cei ce doresc sa fie cat mai bine pregatiti pentru examenul propriu-zis. Aceste simulari au loc in fiecare zi de marti din ultima saptamana a fiecarei luni.

Spre exemplu in luna ianuarie simularea gratuita va fi organizata pe data de 24 ale acestei luni.

Se pot organiza sesiuni de simulare ale examenelor Toefl, contra cost, si in alte zile.

Pentru informatii suplimentare si pentru inscrieri ne puteti scrie la adresa de e-mail galati@eurolingva.ro.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×