Sari la conținut
Forum Roportal
maariana

Examen TOFEL si GRE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din cate stiu exista DELF-ul, pe mai multe nivele, care ar fi ceva echivalent. Cauta informatii la centrul cultural francez, ei ogranizeaza testarea si, cred, si cursuri de pregatire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu exista DELF-ul, pe mai multe nivele, care ar fi ceva echivalent. Cauta informatii la centrul cultural francez, ei ogranizeaza testarea si, cred, si cursuri de pregatire.

 

DALF - Diplome Aprofondee de Langle Francais (cred ca asa se scrie corect)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa stiu si eu mai multe detalii despre acest test TOEFL, sau despre CAE B+. am inteles k se gasesc si teste online...sau programe cu subiecte care au fost date la aceste teste.am tot cautat pe mai multe site-uri...dar fara nici un raspuns...adik nu am gasit ec ma intereseaza:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne zici exact ce te intereseaza poate te ajuta careva.

 

De exemplu exista o gramada de material eprivind TOEFL-ul in retelele p2p (dc, torrent, ed2k...). asta ar fi un punct de plecare. In general materialele astea privind pregatirea pentru examen se editeaza odata la cativa ani (2-3 ani, nu stiu cum este in cazul TOEFL-ului) si se vand pe bani, adica e putin probabil sa gasesti gratis ultima editie a materialelor.

 

Tu doar vrei sa arunci o privire asupra testelor sau vrei sa te pregatesti serios pentru acest tip de examene ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut.....vreau si eu sa dau acest test TOEFL si as vrea sa stiu mai multe despre unde as putea da acest test si care ar fi cea mai buna metoda de a-l da?Stiu ca sunt 2 variante,aceea pe internet si cea in scris.Stiti dak sunt cursuri pregatitoare pt acest test?Ce carti trebuie sa cumpar pt a ma pregati cat mai bine?

As fi recunoscatoare dak mi-ati raspunde....Multumesc!pup :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×