Sari la conținut
Forum Roportal
ValyPCh

The Orange County aka Rebel in California

Postări Recomandate

Salut tuturor fanilor O.C .Eu unul iubesc acest serial , nu credeam ca-mi va place vreun serial tv in "halul" asta. Nu vazusem primele 5-6 episoade din primul sezon si tot imi spunea tata-l meu ca ii place si am zis ia sa vad si eu ce tot spune tata si de atunci sunt inebunit dupa serialul asta , m-am chinuit cam 1 luna sa scot seriile 1-2-3 (viteza internetului meu lasa de dorit) si pana acum 2 sapt in fiecare sambata trageam cum aparea fiecare episod din seria 4 si spre surprinderea mea sunt doar 16 episoade......si cred ca aici s-a terminat din pacate.... :lol: ca vad ca de 2 saptamani nu a mai aparut episodul 17.......si s-a terminat cam prea rapid cam prea asa dintr-o data.....:tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da "finalul sezonului 3 " nu a fost cum ma asteptam...dar totusi era evident ca ceva o sa se intample cu Marissa atata timp cat ea a vrut sa paraseasca echipa O.C inca de la jumatatea sezonului 2 :lol: . Cat despre sezonul 4(caci asta e finalul),am numai cuvinte de lauda pentru primele 10 episoade si ultimile 2.Nu pot spune ca "moartea Marissei " ma afectat emotional , mai degraba finalul primului sezon prin plecarea lui Ryan si inceputul aventurii lui Seth pe mare impreuna cu "Summer breeze" a avut un oarecare impact emotional asupra mea . Cam atat pentru moment ... vin dupa 12 ore de munca si sunt mort de somn ...Salutare

 

Spunea cineva ca sfarsitul incununeaza opera... Hm, nu stiu daca in cazul de fata afirmatia asta se adevereste. Dramatic, mult prea dramatic final, nu gasesti?.. Poate mai vorbim... pe marginea acestui subiect?.. Chiar as vrea sa-ti cunosc parerea cu privire la toata chestia asta... , si anume: moartea Marissei, "consolarea" lui Rayen cu Taylor, "echilibrul" care survine in viata eroului principal... Cinstit,serialul asta chiar mi-a lasat... urme. Serios.

Apropo, gasesti "nimerit" acest final? Te aranjeaza?.. Astept raspuns. Te salut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si tie Iulian00 si bine ai venit printre noi :hi: ...

 

 

 

Chiar as vrea sa-ti cunosc parerea cu privire la toata chestia asta... , si anume: moartea Marissei, "consolarea" lui Rayen cu Taylor, "echilibrul" care survine in viata eroului principal... Cinstit,serialul asta chiar mi-a lasat... urme. Serios.

Apropo, gasesti "nimerit" acest final? Te aranjeaza?.. Astept raspuns. Te salut.

 

Sa-ti spun ceva Zbor_frant ... din momentul in care am citit ca Marrissa vrea sa renunte la serial inca din sez. 2 la jumatate ... si ca in viata reala Summer cu Seth s-au despartit (ei formand in cuplu in viata reala inca din primul sezon) , mi-am dat seama ca ceva se intampla si acel ceva nu e bine . Spun asta pentru ca daca stai sa te gandesti bine,in sezonul trei relatia lui Seth &Summer din film nu a mai fost la fel de aprinsa ca in sez. 1&2.Cat despre moartea Marrisei , ma asteptam la asa ceva . In primul rand chiar regizorul a declarat ca nu se asteptau la un asa succes cu primul si al 2-lea sezon si ca nu aveau pregatit un scenariu pt. sez. 3 sau 4. Dar si asa au reusit sa faca inca 2 sezoane si din punctul meu de vedere sezonul 3 a fost foarte reusit . In serialul asta nu a existat doar un singur actor principal . Genul asta de seriale se concentreaza pe un grup de persoane si implementeaza acea notiune de actori principali pentru ca actiunea nu se petrece si nu e dirijata de un singur personaj . Doar sezonul 4 in primele 10 episoade a lasat impresia ca Ryan e actorul principal prin prisma faptului ca el venea dupa moartea Marrissei ...o "tragedie" pentru el , tinand cont prin cate a trecut si cate a facut pentru ea .Cat despre relatia lui cu Taylor ... sa spunem ca oarecum era de asteptat . Spun asta pentru ca inca din sezonul 3 , cand a aparut Taylor in "peisaj" a fost putin dubioasa :roll:) si dupa moartea Marrissei ..regizorul a incercat sa schimbe putin formatul (atmosfera) prin aceasta idila . Taylor a adus un pic de umor acestui serial ...un pic de suspans pentru ca in sez. 4 fiecare episod aducea ceva nou in relatia lor (Ryan&Taylor). Si acum ma gandesc la episoadele cu ea ...cand vorbea ca nebuna si spunea numai prostii ... cand incerca sa il cucereasca pe Ryan ...cand il urmarea .. ufff :( pacat ca s-a terminat. Ai spus tu de "echilibrul" in viata eroului principal .. pai sa fiu sincer chiar mi-a placut idea regizorului de a aduce pe altcineva in viata lui Ryan . Daca stai sa te gandesti putin , nu e diferenta mare intre Taylor si Marrissa .... Marrissa era o fata care-ti dadea impresia ca e linistita , la locul ei dar de fapt ea era "un mic dracusor" se baga mereu in cine stie ce problema pe cand Taylor iti lasa impresia de fata scolita , educata ...dar care a trait sub "piciorul" mamei ...si din momentul cand a intrat in grupul lor a explodat ...Regizorul intr-un fel a continuat pe aceeasi linie numai ca acum Ryan nu trebuia sa o salveze mereu pe Taylor , ci trebuia mai mult sa aibe grija de el sa fie atent mai mult la detalii ...sa-si descopere acea parte sentimentala care sa fim sinceri nu a dezvaluit-o in primele 3 sezoane . Tine cont de faptul ca Ryan a spus " te iubesc" abia in sezonul patru si a spus-o lui Taylor , nu lui Marrissa.Cand spui "echilibru" te referi la faptul ca intr-un fel, Ryan a trecut prea repede peste moartea Marrissei ? Pai daca stau sa ma gandesc putin la un scenariu pt. sezonul 4 in care Ryan ar suferi pentru Marrissa si toata actiunea s-ar petrece doar un jurul acestui episod ... nu cred ca ar mai fi avut vreun farmec . Ca si in real life .. orice problema , tragedie trebuie luata ca atare si trebuie incercat sa se treaca peste , altfel se ajunge la acea stare de nesiguranta,tristete , singuratate si intr-un final la alta tragedie .Eu spun ca regizorul a gestionat bine situatia si a reusit intr-un fel sa faca si din sezonul 4 , unul cu un mare impact si succes pentru fanii acestui serial.Cam atat pentru moment ..... O zi buna ..

Editat de ValyPCh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi ValyPCH si bine v-am gasit.

. Tine cont de faptul ca Ryan a spus " te iubesc" abia in sezonul patru si a spus-o lui Taylor , nu lui Marrissa.

 

 

Te inseli , Ryan i-a zis Marrisei ca o iubeste , in sezonul 1 , la petrecerea de revelion ..... Remember de faza cu I Love You si raspunsul era Thanks ?:roll: :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mersi ValyPCH si bine v-am gasit.

Te inseli , Ryan i-a zis Marrisei ca o iubeste , in sezonul 1 , la petrecerea de revelion ..... Remember de faza cu I Love You si raspunsul era Thanks ?:) :airkiss:

 

 

Da....ai dreptate ...sorry :pardon:

Editat de ValyPCh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DAA ea a fost prima , apoi de petrecerea de revelion , uita-te inca odata , nu stiu exact ce episod e , faceau revelionul la altcineva , Marissa il cunoscuse in clinica la dezalcolizare , baiatul era narcoman ...... si Ryan nu se dusese cu Marrisa la petrecere si spre un final s-a hotarat sa se duca si el si la 12 fix a ajuns s-au sarutat si apoi Ryan i-a zis si el TE IUBESC si Marrisa i-a raspuns si ea cu Thank You....stiu sigur pentru ca am vazut episodul de vreo 3 ori

 

Am dat edit la mesaj : Este in episodul 14 din seria 1 - The Countdown - Minutul 42 :airkiss:

Editat de Iulian00

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh 8) m-am uitat de prea multe ori la toate episoadele ca sa pot sa ma insel cu ceva :D . Ce imi pare rau ca s-a terminat prea devreme Seria 4 , doar 16 episoade....ma asteptam la ceva mai lung la altceva......E posibil sa se revina si cu Seria 5???Stie cineva ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eh :cheer: m-am uitat de prea multe ori la toate episoadele ca sa pot sa ma insel cu ceva :cheer: . Ce imi pare rau ca s-a terminat prea devreme Seria 4 , doar 16 episoade....ma asteptam la ceva mai lung la altceva......E posibil sa se revina si cu Seria 5???Stie cineva ceva?

 

 

 

Ma indoiesc... Si oricum, care ar mai fi efectul?.. Doar... apa de ploaie. Serios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma indoiesc... Si oricum, care ar mai fi efectul?.. Doar... apa de ploaie. Serios.

 

 

La ce te referi ??/ Fii mai explicit(a) :)

 

 

Probabil te referi la faptul ca l-am vaz de prea multe ori . Si care ar fi problema?Am avut mult timp liber mi-a placut si imi place la nebunie serialul si cand voi mai avea timp ma voi pune si`l voi revedea . Ce este atat de greu de crezut ? Fiecare cu gusturile lui ...... daca tie nu iti place sa vezi un episod sau un serial de mai multe ori asta nu inseamna ca fiecare este asa...... Serios.

Editat de Iulian00

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ce te referi ??/ Fii mai explicit(a) :)

Probabil te referi la faptul ca l-am vaz de prea multe ori . Si care ar fi problema?Am avut mult timp liber mi-a placut si imi place la nebunie serialul si cand voi mai avea timp ma voi pune si`l voi revedea . Ce este atat de greu de crezut ? Fiecare cu gusturile lui ...... daca tie nu iti place sa vezi un episod sau un serial de mai multe ori asta nu inseamna ca fiecare este asa...... Serios.

 

 

Si iata cum lumea poate interpreta fals cele ce vrei sa spui... Amice, nu m-ai inteles!.. Eu iti raspundeam la intrebarea pe care ai postat-o "daca e posibil sa mai fie un sezon"... Remember?.. Iar eu ti-am raspuns ca daca ar mai fi inca o... serie, atunci ar deveni prea... a saptea apa in chiselita!.. Ai priceput?.. Adica efectul nu ar mai fi atat de..., nu stiu... captivant, curios... Asta-i!.. Eu te inteleg, crede-ma, si mie imi place la nebunie serialul asta, poate nu mai putin decat tie si... Glumesti?.. Privindu-l, eu traiam ceea ce se... "juca" acolo. Si imi placea ceea ce vedeam, asa ca... Mai!.. vezi ce se intampla daca nu esti coerent de la bun inceput?.. Nu se prinde lumea ce vrei sa comunici... Scuze de... confuzie!

 

Aa, si ca un P.S., toate lucrurile care se repeta over and over again..., ori incepe sa irite, ori sa plictiseasca... Nu cunosc vreo realizare (referindu-ma aici la filme) care sa ramana mereu... proaspata ca prima data. Intelegi?.. Ceea ce e prea mult... strica! O zi frumoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×