Sari la conținut
Forum Roportal
LadyOpium

Trupe de gothic-metal

Postări Recomandate

am si eu o intrebare:

system of a down si marlyn manson canta sau nu gothic?

dak nu atunci ce gen de muzica canta??

system of a down nu este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai descoperit cateva trupe de gothic :lol: Dark Lunacy daca vreti sa incercati ascultati inainte de toate The Diarist....Tristania am descoperit ca-mi place :yes: si Charon nu pentru ca ar fi finlandezi..... :blink: :P :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dreaqu' stie ce-i gothic metal. :blink: La un moment dat doi amici de-ai mei, de altfel foarte cunoscatori, se certau legat de incadrarea trupei Paradise Lost in gothic sau nu. Unul sustinea ca n-are treaba cu gothic-ul autentic, celalalt ca trupa e chintesenta gothic-ului. :yes: :P

 

La fel, Theater of Tragedy erau considerati de multi a fi gothic; mie mi se pare o trupa de pop cu ceva distors. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haggard, Amorphis, Kamelot, Therion... Mie Haggard IMI PLAC! :)

 

OMG! Haggard nu-s nici pe departe gothic-metal. Same for Therion. Se invart pe undeva pe la symphonic metal, symphonic black metal pt. Therion.

 

Manson combina heavy, industrial, alternativ -metal.

 

Ce ascultam eu intr-un timp din aria goth metal : Anathema, Lacuna Coil, My dying bride, Moonspell , Amorphis, Lake of tears, Iced Earth, Sentenced.

Editat de Bespuckt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Godsmack,gothic?Therion,gothic? pe departe cea mai buna gluma pe saptamana asta :()

OMG! Haggard nu-s nici pe departe gothic-metal. Same for Therion. Se invart pe undeva pe la symphonic metal, symphonic black metal pt. Therion.Manson combina heavy, industrial, alternativ -metal.Ce ascultam eu intr-un timp din aria goth metal : Anathema, Lacuna Coil, My dying bride, Moonspell , Amorphis, Lake of tears, Iced Earth, Sentenced.
Anathema nu e gothic,e undeva pe la progressive,atmospheric si death doom la inceputuri,Sentenced e doom din cate mi-aduc eu aminte si My Dying Bride e definitia doomului,dar nu gothic...iar de Amorphis si Iced Earth iar ma indoiesc:jester:
Dreaqu' stie ce-i gothic metal. :lol: La un moment dat doi amici de-ai mei, de altfel foarte cunoscatori, se certau legat de incadrarea trupei Paradise Lost in gothic sau nu. Unul sustinea ca n-are treaba cu gothic-ul autentic, celalalt ca trupa e chintesenta gothic-ului. :( :P La fel, Theater of Tragedy erau considerati de multi a fi gothic; mie mi se pare o trupa de pop cu ceva distors. :cry:
Incearca Aegis sau Velvet darkness they fear si atunci o sa-ti dai seama ce inseamna gothic metal
Haggard, Amorphis, Kamelot, Therion... Mie Haggard IMI PLAC! :(
... geez...Kamelot gothic metal si al Therion...singura melodie care mi se pare cat de cat gothic ar fi Arrow from the sun...dar in rest...Black/death la inceputuri si Symphonic/Operatic Metal mai tarziu
este. am şi o melodie de la ei. ddar nu prea cred că sunt gothic :pardon:p.s. este excrementory grindfuckers
Grindcore toata ziua...parodie clara Editat de centrefolds

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×