Sari la conținut
Forum Roportal
LadyOpium

Trupe de gothic-metal

Postări Recomandate

salut copilasi! as dori sa imi spuneti cateva formatii gothic-metal pentru ca de ceva vreme incerc sa decopar noi valori...nu ma persecutati daca nu cunosc multe din titlurile de seama are scenei dar, nah...asta e...va spun pe care ii stiu, nu toti se incadreaza acolo dar sunt aproape de stil: Lacrimosa, Within Tempation, Leave's Eyes, Nightwish(desi un intelept mi-a spus ca sunt mai degraba power-symphonic...) , The69Eyes (desi un alt intelept mi-a spus ca sunt Suomi Rock, respectiv Goth'n'Roll si nu prea sunt gothic metal), lacrimas profundere (seamana foarte tare cu the69eyes), Theatre de Vampires, Elis (RIP Sabine Dunser), Moonspell, Type 0 Negative (indoielic)...va rog sa mai spuneti cateva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Theatre Of Tragedy, Tristania, Tiamat :hi:

 

PS: Nightwish nu e gothic, poate doar melodia aia Beauty And The Beast :yahoo:

Editat de whoknows

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PS: Nightwish nu e gothic, poate doar melodia aia Beauty And The Beast :hi:

 

io as zice ca mai degraba is gofic doar in intervalul 1:23 - 2:37. daca asculti atent vei opserva intreg arsenalul stilistic de care acest gen de o complexitate exhaustiva si coplesitoare abuzeaza.

 

aloo donsoara macmac, cauta pe metal-archives la gofic si vei gasi mai mult decat ai tu vreme sa asculti pana treci de adolescenta intunecatoare de minti si simtiri. estetice, of cors.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
io as zice ca mai degraba is gofic doar in intervalul 1:23 - 2:37. daca asculti atent vei opserva intreg arsenalul stilistic de care acest gen de o complexitate exhaustiva si coplesitoare abuzeaza.

 

aloo donsoara macmac, cauta pe metal-archives la gofic si vei gasi mai mult decat ai tu vreme sa asculti pana treci de adolescenta intunecatoare de minti si simtiri. estetice, of cors.

 

 

LOL, merci uiliu tril...voi incerca ceea ce imi recomanzi! have a great new year celebration oameni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lake Of Tears,Love Like Blood,Lost In Tears,Lacuna Coil,Antichrisis si multe altele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exemple de formatii ziceti...bine: Theatres Des Vampires, Leave's Eyes, Epica (mai mult symphonic...dar se incadreaza si la gothic), Trail Of Tears..cam astea imi vin in minte acum...din ce nu s-a zis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×