Sari la conținut
Forum Roportal
richi_e

Banci - peripetii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

IN 22 NOIEMBRIE M-AM TREZIT CU CARDUL GOL! DUPA CALCULUL MEU AR FI TREBUIT SA MAI FIE CEVA PE EL (5-6 MIL.)

DAU FUGA LA BANCA SI CER EXTRAS DE CONT!

PE EXTRAS-2 RETRAGERI 450 SI 50 RON,ADICA EXACT CATI MAI ERAU.RETRAGERI IN 21 11 2006,LA 2 BANCOMATE DIFERITE,FARA NICI O INTEROGARE DE SOLD.INTAMPLAREA FACE CA INACEA ZI SA FI STAT DOAR ACASA(LA 23 KM DE PLOIESTI),CARDUL ERA BINE MERCI LA LOCUL LUI IN GEANTA,DAR GOL. ANUNT POLITIA SI BANCA,SI ASTEPT. DIN PRIMA SECUNDA,DNA DE LA RELATII CLIENTI IMI SPUNE SA MA GANDESC CUI AM DAT CARDUL SAU CAND AM SCOS BANII...

 

 

MI SE SPUNE LA BANCA, CA SINGURUL LUCRU AR FI SA CER INREGISTRAREA VIDEO A BANCOMATELOR RESPECTIVE

INTRE TIMP,LA POLITIE MI SE CONFIRMA BANUIELILE:LA MAGAZINUL PRACTIKER PLOISTI,O VANZATOARE SE OCUPA SI CU COPIEREA CARDURILOR IN MOMENTUL CAND PLATEAI

CARDUL CU PRICINA CUPRINDEA SALARIUL SI O LINIE DE CREDIT DE 24 MIL. LEI.

MAJORITATEA COLEGILOR DE SERVICIU AU ASTFEL DE LINII DE CREDIT,UTILE DEALTFEL CA SI O REZERVA,,STRATEGICA"

POVESTINDU_LE PATANIA,MULTI AU INCEPUT SA RENUNTE LA ACEL CREDIT

 

ceva amanunte esentiale pentru a fi crezut :ma numesc george badea tel 0729 835891,zona ploiesti,asistent medical,32 ani

 

si incepe muzica: sunt cautat de diversi reprezentanti ai bancii care se arata deranjati nu de sesizarile facute,ci de faptul ca isi pierd din clienti,ba directorul institutiei zice ca fac jocul unei alte banci???

arar in final si inregistrarile:in una nu se poate vedea nimic din simplul motiv ca respectiva camera ests asazata dupa un geam si imaginea se reflecta aiurea,ian alta,la ora respectiva nu apare nimeni la bancomat,dupa citeva minute apare o femeie careia nu i se poate vedea fata(vezi pozitionarea camerei video),dupa alte cateva minute apare un tip caruia...la fel!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pe forum! Trista si cel putin stinjenitoare povestea ta...Am un coleg care s-a rezit cu banii lipsa din cont din cauza unei confuzii si a unei coincidente de nume. Astfel exista cineva in Brasov cu acelasi nume, persoana cu care ulterior s-a si cunoscut. Situatia s-a rezolvat intr-un final, dar dupa scandal si situatii penibile nenumarate. Sa ai un Craciun fericit si la multi ani, si-ti doresc redobindirea banilor lipsa si sa cistigi multi altii!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun venit pe forum! Trista si cel putin stinjenitoare povestea ta...Am un coleg care s-a rezit cu banii lipsa din cont din cauza unei confuzii si a unei coincidente de nume. Astfel exista cineva in Brasov cu acelasi nume, persoana cu care ulterior s-a si cunoscut. Situatia s-a rezolvat intr-un final, dar dupa scandal si situatii penibile nenumarate. Sa ai un Craciun fericit si la multi ani, si-ti doresc redobindirea banilor lipsa si sa cistigi multi altii!!!!

 

 

 

multumesc! banii-nu-s nici multi,nici putini,dar sunt munciti si deja cred ca nu ii voi mai vedea,insa povestea trebuie sa fie stiuta de cat mai multi oameni

mult mai mult ma deranjeaza ceinghit de cite ori merg la banca decit suma in sine !

astfel:am cerut sa blochez cardul- ,,Dar de ce sa blocati cardul,ce se poate intampla?" ; ,,Cardurile nu pot fi falsificate,arestarile care le vedem la tv cu fraude IT sunt...povesti regizate!''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc! banii-nu-s nici multi,nici putini,dar sunt munciti si deja cred ca nu ii voi mai vedea,insa povestea trebuie sa fie stiuta de cat mai multi oameni

mult mai mult ma deranjeaza ceinghit de cite ori merg la banca decit suma in sine !

astfel:am cerut sa blochez cardul- ,,Dar de ce sa blocati cardul,ce se poate intampla?" ; ,,Cardurile nu pot fi falsificate,arestarile care le vedem la tv cu fraude IT sunt...povesti regizate!''

Asta-i politica lor naiva de a se face credibili. Eu am patit ca m-am trezit cu telefoanele pe firma oprite, m-am pomenit ca am "punctul de lucru" in Braila si ca...persoana de contact (!) a reziliat contractele. Am crezut ca pic pe jos, tocmai platisem publicitate si cred ca-ti dai seama ce inseamna sa nu-ti mearga telefoanele in cazul asta. Bani aruncati. A trebuit sa merg personal cu toate actele, si intr-un final mi-au spus " trebuie sa astepti vre-o 10 zile pina se clarifica" ( ulterior a durat de fapt...5 ore numai...deci peste 5 ore aveam din nou posibilitatea de a primi si initia apeluri) si atunci m-am ales cu numere la alt operator si am telefonat sa schimbe numerele in bunul de tipar, lucru care din noroc l-am si reusit, doar citeva zeci de minute mai era de lucru la tehnoredactare ( aceleasi doar ca incepeau cu "indicativul" celuilalt operator) Si in final in loc de trei telefoane de atunci am avut 6. De ce a pierdut operatorul initial? Pentru ca restul abonamentelor ( numerelor noi) le-am luat de la operatorul nou, cel initial raminind cu cele trei numere vechi...La fel se intimpla si cu bancile. Nu-si dau seama cu politica asta ( de a spune ca este timpit clientul, ca "sistemul" nu greseste niciodata, in nici un caz") cit pierd pe termen lung.

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

POVESTEA CONTINUA:

LA BANC POST PLOIESTI SE AFLA O DIR. ADJ. PASCU MONICA CARE CE CREDETI CA FACE

SUNA LA INSTITUTIA UNDE LUCREZ SI ANUNTA CA CEL CARE LE FACE LOR RECLAMA PROASTA (EU) SUNT DE FAPT UN MINCUNOS SI CA TOCMAI AU AFLAT CA DE FAPT BANII ERAU SCOSI DE ... SOTIA MEA!

ABIA CAND CINEVA MAI NORMAL A INTREBAT(FIRESC) DE UNDE O STIAU CEI DIN BANCA PE NEVASTAMEA,SAU DAT SEAMA DE GAFA SI AU SUNAT(DAR NU PE MINE_ SA-SI CEARA SCUZE

ULTERIOR ACEEASI ,,D-NA'' A RECUNOSCUT IN FATA MEA CA ASA A CREZUT,NESTIIND CE VARSTA AM,CA DE FAPT FEMEIA DIN INREGISTRAE PUTEA FI EVENTUAL MAMA SI NU SOTIE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au trecut cele 30 zile de la data depunerii reclamatiei(sesizarii). dupa sarbatori merg sa cer unraspuns scris, apoi ma duc la Protectia Consumatorului

cand le-am aratat (si dat copie) la reclamatia depusa la politie,nu intelegeau de ce am fosr la politie....!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
POVESTEA CONTINUA:

LA BANC POST PLOIESTI SE AFLA O DIR. ADJ. PASCU MONICA CARE CE CREDETI CA FACE

SUNA LA INSTITUTIA UNDE LUCREZ SI ANUNTA CA CEL CARE LE FACE LOR RECLAMA PROASTA (EU) SUNT DE FAPT UN MINCUNOS SI CA TOCMAI AU AFLAT CA DE FAPT BANII ERAU SCOSI DE ... SOTIA MEA!

ABIA CAND CINEVA MAI NORMAL A INTREBAT(FIRESC) DE UNDE O STIAU CEI DIN BANCA PE NEVASTAMEA,SAU DAT SEAMA DE GAFA SI AU SUNAT(DAR NU PE MINE_ SA-SI CEARA SCUZE

ULTERIOR ACEEASI ,,D-NA'' A RECUNOSCUT IN FATA MEA CA ASA A CREZUT,NESTIIND CE VARSTA AM,CA DE FAPT FEMEIA DIN INREGISTRAE PUTEA FI EVENTUAL MAMA SI NU SOTIE

 

multi directori de sucursale sunt panarame

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la banca joi-04 01 2007 ca sa mai aflu ceva legat de banii mei si dupa discutia cu directoarea si cu cel ce se ocupa cuantifrauda la ei, concluzia (lor)a fost ca cel care mi-a furat banii este...EU !

 

Astept raspunsul lor in scris, pe care il voi face public, pe net si probabil in ziare.

Astept apoi sa fiu arestat si condamnat pentru furt si marturie mincinoasa . Poate scap doar cu 2-3 ani de puscarie,fiind fara antecedente penale!

 

Oricum este bine ca stiu mediul-e7u lucrez chiar intr-o puscarie!

 

 

E ceva... si F... si cu banii luati, si facut hot si nebun -ca doar un nebun isi fura bani singur si apoi se reclama la politie!...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am primit raspunsul OFICIAL din partea bancii - cecredeti... ei bine:

 

,,OPERATIUNILE AU FOST FACUTE UTILIZAND UN PIN CORECT"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

SUUUPEEER!!

 

Si eu care credeam ca hotul nu stia pin-ul! norocul lui ,ca altfel nu mai reusea sa scoata banii, iar eu nu mai aveam ce scrie acum,iar cainii mei aleau acum inca vreo 2-3 saci cu mancare ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici n-am cuvinte, faza asta parca e luata dintr-un film dinala mut...

 

ai incercat sa explici asta in presa? nu e vorba de bani, e vorba de gest.. iar acea doamna isteata care a sunat aiurea sa te blameze poate fi si data in judecata pentru ca a incercat sa iti atenteze la imagine. dar din nou, ar fi doar bataie de cap...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×