Sari la conținut
Forum Roportal
cogesa

Cat de buni trebuie sa fim?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vorbesti cumva de cei care castiga cate 10-20 de milioane pe zi? Care se uita urat la tine daca le dai o paine, pentru ca mai apoi sa o arunce dupa ce dispari din raza lor vizuala? Cred ca ti-ai ales gresit persoanele pe care vrei sa le ajuti si ii incurajezi sa fie in fiecare zi acolo, mazgalindu-ti geamurile la masina. Mai bine orienteaza-te spre o casa de copii sau un azil de batrani, acolo sunt persoanele care o duc mai rau ca tine...

nu stiu daca era cazul sa postezi asta aici... fiecare face ce vrea, cum crede! eu am fost marcat de ce am vazut ieri in oras! nu zic ca exemplul tau nu e adevarat dar cei de la casa de copii sau de batrani, macar au un acoperis deasupra capului si o masa calda... daca nu le-ar avea nici pe astea, sigur te-ai trezi si cu ei la semafoare!

Editat de shadow_silence

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Titlul topicului e 'cat de buni trebuie sa fim'. Am zis ca daca le dam bani celor care cersesc pe strada atunci suntem prea buni pentru societatea asta (a se citi creduli). Iar ei au avut sau au un acoperis asupra capului, dar au ales o meserie mai usoara si mai banoasa.

Daca vrei sa faci ceva util pentru cei care au cu adevarat nevoie ia legatura cu mine si iti voi da detaliile necesare, dar te rog nu sprijini activitatile ilegale si imorale, asta nu va determina decat aparitia unor altor 'napastuiti' la semafoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam cat vedem ca de fapt aluia nu i pasa de ce simtim noi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca esti bun esti luat drept prost..deci mai bine esti rau..nu nu..rau nu e tocmai cuvantul potrivit..doar nepasator ..faci exceptii doar la persoanele care merita cu adevarat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca esti bun esti luat drept prost..deci mai bine esti rau..nu nu..rau nu e tocmai cuvantul potrivit..doar nepasator

Prefer sa-mi pese si sa fiu luat drept prost! Opinia celor din jur e exprimata din cand in cand, opinia propriei constiinte e exprimata constant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti sa fii atat de bun incat , daca cineva iti cere camasa, sa-i dai si haina? eu am intalnit astfel de oameni si lumea ii percepea ca prosti, ei erau fericiti cand puteau sa faca un bine

nu am inteles niciodata, de ce lumea confunda bunatatea cu prostia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma ingrijoram cand lipsea , credeam ca se simte rau ......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×