Sari la conținut
Forum Roportal
sergeyyy

vreau sa bag un site pe google

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am studiat cu atentie raspunsurile voastre si am constata ca mojoritatea voastra ignorati exact aspectul principal de care trebuie tinut seama pentru a aparea pe prima pagina : continutul !

 

Poti sa te dai peste cap si sa te inscrii intr-un milion de directoare.

 

Daca nu vei avea continut bogat si relevant pentru nisa ta, degeaba .... adio deci afisare in prima pagina.

 

Daca ai de exemplu un site despre piese auto , trebuie sa introduci cel putin 2-5 % pe pagina optimizata cuvintele astea.

 

Poti sa le introduci insa si de 1000 de ori fara nici un succes in page ranking atat timp cat nu ti cont de expresia "Content is the King" ( Continutul e important, intr-o traducere aproximativa ).

 

Un alt factor important este ca acele cuvinte cheie , la care vrei sa fi afisat, sa se regaseasca si in denumirea site-ului tau.

 

Mult succes tuturor la afisarea pe prima pagina. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Kroko_dila a spus:
Am studiat cu atentie raspunsurile voastre si am constata ca mojoritatea voastra ignorati exact aspectul principal de care trebuie tinut seama pentru a aparea pe prima pagina : continutul !

 

Poti sa te dai peste cap si sa te inscrii intr-un milion de directoare.

 

Daca nu vei avea continut bogat si relevant pentru nisa ta, degeaba .... adio deci afisare in prima pagina.

 

Daca ai de exemplu un site, trebuie sa introduci cel putin 2-5 % pe pagina optimizata cuvintele astea.

 

Poti sa le introduci insa si de 1000 de ori fara nici un succes in page ranking atat timp cat nu ti cont de expresia "Content is the King" ( Continutul e important, intr-o traducere aproximativa ).

 

Un alt factor important este ca acele cuvinte cheie , la care vrei sa fi afisat, sa se regaseasca si in denumirea site-ului tau.

 

Mult succes tuturor la afisarea pe prima pagina. :flowers:

 

 

Sunt perfect de acord cu tine.

 

Parerea mea: Inscrierea in directoarele web nu face mare lucru... iti aduce doar vizite pe site, nu influenteaza robotul de la google deloc.

 

Pentru a ajunge in prima pagina trebuie sa ai: text unic (nu il copia de pe alte site-uri, fi inventiv), foloseste cat mai multe cuvinte cu ceea ce oferi sau vrei sa transmiti prin site, atentie la programare sa nu contina erori si cand cumperi url-ul, comanda un nume simplu sa nu fie despartit de liniute sau mai stiu eu ce si sa contina mesajul principal.

Exemplu: site de piese auto, adresa pieseauto.etc , cuvinte pe site: vand piese auto ferrari, vand piese auto jaguar, etc. Nu il incarca cu bannere de pe directoarele web de 2 lei cum sunt mii de site-uri....nu de alta dar le faci lor publicitate, nu tie.

Si lista ar mai continua...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt perfect de acord cu tine.

 

Parerea mea: Inscrierea in directoarele web nu face mare lucru... iti aduce doar vizite pe site, nu influenteaza robotul de la google deloc.

 

Pentru a ajunge in prima pagina trebuie sa ai: text unic (nu il copia de pe alte site-uri, fi inventiv), foloseste cat mai multe cuvinte cu ceea ce oferi sau vrei sa transmiti prin site, atentie la programare sa nu contina erori si cand cumperi url-ul, comanda un nume simplu sa nu fie despartit de liniute sau mai stiu eu ce si sa contina mesajul principal.

Exemplu: site de piese auto, adresa pieseauto.etc , cuvinte pe site: vand piese auto ferrari, vand piese auto jaguar, etc. Nu il incarca cu bannere de pe directoarele web de 2 lei cum sunt mii de site-uri....nu de alta dar le faci lor publicitate, nu tie.

Si lista ar mai continua...

 

 

nici macar continutul nu va conta si nimic decat sa ramai bat in picioare pana i-o venii chef lu gogu de tine

daca nu-l fortezi, va dura oricum destul de mult , cam 7 luni, dar asta e nimic si tot in coada primilor vei ramane.

gata cu asta, mai am 2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici macar continutul nu va conta si nimic decat sa ramai bat in picioare pana i-o venii chef lu gogu de tine

daca nu-l fortezi, va dura oricum destul de mult , cam 7 luni, dar asta e nimic si tot in coada primilor vei ramane.

gata cu asta, mai am 2.

 

Te contrazic 8) si iti dau si exemple daca vrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citat
nici macar continutul nu va conta si nimic decat sa ramai bat in picioare pana i-o venii chef lu gogu de tine

daca nu-l fortezi, va dura oricum destul de mult , cam 7 luni, dar asta e nimic si tot in coada primilor vei ramane.

 

Te contrazic cu probe. Uite un exemplu despre importanta cuvintelor cheie ( si a metatagurilor in general )ca sa nu crezi ca vorbesc de dragul discutiei:

 

O prietena de-a mea s-a decis sa faca un site despre cresterea melcilor

 

A dat 100 de euro unui tip care i-a construit site-ul in 2 zile.

 

Cuvintele cheie ( in cazul de fata "cresterea melcilor") apar pe fiecare pagina a site-ului ( scrise cat mai sus ), apar in denumirea paginii, in descriere si , desigur, in metatagul cuvintelor cheie .

 

Site-ul a primit 5 link-uri de la 5 site-uri diverse . Nici vorba de directoare web sau alte chestii care iti ocupa un link pe ora.

 

Si , atentie, in numai 2 zile Google l-a indexat si l-a aruncat din neant direct pe pagina 5.

 

Peste inca 2 zile , probabil, va ajunge pe pagina 3 sau 2 ( pentru ca asta inseamna optimizare ).

 

Oricum, amica mea e o tipa lipsita de rabdare si il vrea pe prima pagina ACUM, ceea ce a determinat-o sa apeleze la serviciile Adwords ( cine lucreaza in bransa stie despre ce vorbesc ).

 

Succes tuturor in promovarea site-urilor voastre. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Totusi ai vorbit si de continut in ceea ce ai scris mai sus. 8)

 

Normal ca o optimizare nu se face doar cu text...mai trebuie titlul paginii, descrierea, meta, etc etc.

 

PS: Spune-i prietenei tale ca site-ul are cateva erori de visualizare :queen: Daca are nevoie de ajutor(contra cost), sa imi dai un pm.

Editat de Cristinick
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu a dat bani pe template-ul ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper ca nu a dat bani pe template-ul ala.

Am scris negru pe alb ca a dat 100 de euro.

 

Dar nu numai pentru template ci si ca sa ii apara site-ul pe prima pagina.

 

Si se pare ca nu i-a dat degeaba pentru ca site-ul a sarit in clasamentul Google de pe pagina 5 pe a 3-a in mai putin de 2 zile ( exact asa cum era prevazut ).

 

Si ca sa nu raman mai prejos, mi-am facut si eu un site. Tot cu 100 de euro.

Editat de Kroko_dila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×