Sari la conținut
Forum Roportal
sergeyyy

vreau sa bag un site pe google

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Maestru in ce ? Daca ai o concurenta apriga, atunci chiar trebuie sa fi "maestru", dar daca ai un site unic, poti ajunge usor pe prima pagina in google (depinde si dupa ce cuv cheie).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu cat mai mare numarul de linkuri al siteului tau pe alte siteuri, cu atat are sanse mai mari sa ajunga in prima pozitie pe google

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci eu acuma daca imi scriu siteul este posibil sa apara ........ eu am inregistrat siteul meu si in top10 si in top20 si in top44 si in top66 si in e-reclama si in eLink si in multe siteuri de facut reclama..... nu prea vad reultate ca nu imi intra mai nimeni si forumul este bine lucrat :P :o: :- si acuma.. daca tot este posibil sa apara dacami postez forumul uitel ;) intrati si voi si veti vedea cai misto ( daca e sa intrati pls si inregistrativa) :P ->> http://triaj-srv.forumz.ro/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa ajungi pe prima pagina pe google asa usor cu un forum gratuit si caruia nu prea ai cum sa-i faci SEO.

In plus sunt cateva mii de forumuri de counter-strike pustii pentru ca numai cele vechi si care au ajutat cu adevarat la inceputuri cand nu se stia mai nimic despre servere de CS apar pe prima pagina si chiar au ce oferii vizitatorilor.

Incearca un domeniu mai putin dezbatut si bazeaza-te pe keyworduri mai folosite.Gandeste ca si cum tu ai fii cel care ai vrea sa cauti ceva anume cam ce ai scrie pe google si optimizeaza-tei siteul pe criteriul asta.

 

PS:In cazul in care nu sunteti totusi pe prima pagina si vreti sa fiti setati din google sa afiseze 100 de rezultate pe pagina asa aveti sanse mai multe ;))

 

PSS:Ultima parte a fost o gluma (explicatie pentru cei fara simtul umorului)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa ajungi foarte bine la Google, trebuie sa tii cont de faptul ca in afara de site-uri:

http://www.webvertise.ro/web-design-resurse/vreau-site.htm

 

conteaza si optimizarea pentru motoarele de cautare:

http://www.webvertise.ro/web-design-servic...zare-google.htm

 

Citeste despre SEO si o sa iti poti realiza SEO performant. Iar dupa ce ai atras oamenii pe site, conteaza si designul sa ii convertesti in clienti. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

google.com/webmasters/tools

inscrierea in directoare este un lucru bun,daca-l faci cu mana ta. Nu este indicat sa apelezi la firme de genul" NOI ITI INSCRIEM SITE-UL IN..X.. DIRECTOARE"! Inscrierea trebuie sa se faca manual si nu mai mult de 30 directoare pe zi.

Firmele care se ocupa cu asa ceva iti promit ca in 2-3 luni dupa ce ti-au luat banii o sa apari pe prima pagina in motoarele de cautare cele mai cunoscute ,gen google,yahoo,msn...

Eu am un site de aproximativ 1 luna jumatate si nu am apelat la nici o firma. Singur m-am documentat pe diferite forumuri de specialitate si am aplicat in mare parte ce spuneau webmasterii.M-am inregistrat singur pe directoare web,mi-am ales cu grija cuvintele cheie si in clasamentul TRAFIC.RO am urcat peste 700 de pozitii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Google iti afiseaza pozitia in motorul de cautare dupa originalitate in primul rand, apoi dupa rank si numarul de backlinkuri, insa prima pozitie in google niciodata nu va fi aceasi, se schimba la 2-3 zile.. sau poate si mai mult .. depinde de concurenta intre site-urile dintr-un anumit domeniu ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am citit mesajele la toti cei de mai sus pentru ca nu am timp..

Dar pune link catre site-ul tau in semnatura de pe acest forumuri, pe bloguri cu linkuri dofollow. Nu il inscrie in directoare web pentru ca linkurile primite de acolo sunt foarte putin importante.

Daca ai un site in flash este mai greu sa fii indexat, dar daca este in html, php etc. te indexeaza usor. Adauga titlul intre tagurile <title> .. </title> in el trebuie sa bagi keywordul prinicpal, dar doar cel principal pentru a avea o importante majora.

Editat de fulgerulde10

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

Pentru cei care au cunostinte in domeniu as dori sa rog sa ma ajute cu ceva!am auzit de la multi care isi baga site personal pe google fara sa plateasca,sincer am incercat si eu dar nu reusesc , totul ce e pe google se plateste adword,adsense iti cere un nr de card sau un cont in banca! e vreo modalitate de a baga site ul pe google fara sa se plateasca?a!! si in afara de asta sa mai apara si pe prima pagina! e posibil asa ceva si daca da va rog sa mi spuneti si mie.Va multumesc!

Trebuie sa intri pe Google webmaster tools iti faci cont si iti adaugi site-ul. In plus ai foarte multe optiuni de verificare a site-ului tau si trebuie sa adaugi si un sitemap al site-ului tau pentru a indexa linkurile siteului tau mai rapid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul lucru pe care il face fiecare webmaster dupa ce a terminat optimizarea paginilor site-ului este sa obtina cat mai multe linkuri de calitate de la alte site-uri cu PR cat mai mare. De aceea au aparut directoarele web care ajuta site-urile noi sa fie cunoscute de catre Google.

Abia dupa ce ai terminat cu inscrierile in directoarele web romanesti si straine care au aceeasi tematica cu a site-ului tau si ai obtinut si vreo 100 de linkuri macar de pe alte bloguri cu PR mare ( pe care Google "le vede" mai bine"), deci dupa toate astea poti sa iti faci un cont la google webmaster tools si iti poti inscrie site-ul, poti sa iti adaugi si sitemap-ul site-ului tau fara de care Google nu iti indexeaza site-ul, modifici robot.txt sa permita motoarelor de cautare, nu neaparat numai Google, sa indexeze toate paginile site-ului tau, mai putin cele care nu au relevanta pe web... si tot asa continui sa iti faci matale si un cont la adwords, faci o campanie mica de promovare sau verifici cu ce cuvinte cheie iesi inaintea concurentilor tai...e un roman de scris dar deocamdata cred ca sunt suficiente date si poti sa te apuci de treaba dupa cum ti-am spus:

inscrie site-ul pe Google dupa ce termini celelalte operatii - optimizare on page, inscriere in directoare, obtinere linkuri.

Editat de Markos31ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×