Sari la conținut
Forum Roportal
sergeyyy

vreau sa bag un site pe google

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

Pentru cei care au cunostinte in domeniu as dori sa rog sa ma ajute cu ceva!am auzit de la multi care isi baga site personal pe google fara sa plateasca,sincer am incercat si eu dar nu reusesc , totul ce e pe google se plateste adword,adsense iti cere un nr de card sau un cont in banca! e vreo modalitate de a baga site ul pe google fara sa se plateasca?a!! si in afara de asta sa mai apara si pe prima pagina! e posibil asa ceva si daca da va rog sa mi spuneti si mie.Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

google.com/addurl/?continue=/addurl

 

Referitor la modul de a ajunge pe prima pagina tine de tine de cat de original este siteul tau continutul siteului dar in general acest lucru se realizeaza prin inscrierea siteului tau pe cat mai multe directoare si siteuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat ca daca iti inscrii siteul pe directoare apare pe siteuri cu PR mare google vine la tine fara sa l chemi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spiderul lui Google iti viziteaza siteul ori de cate ori adresa siteului tau e gasita ca link in paginile altor siteuri.

E mai bine sa te gaseasca Google decat sa sugerezi tu adresa ta la Google Add URL.

Daca linkurile catre siteul tau sunt gasite pe siteuri cu PR mai mare, ele transfera o parte din acel PR catre siteul tau si deci Google considera ca si siteul tau a devenit o referinta mai importanta si deci in timp va creste si PR tau.

Editat de www.seoweb.info

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ma refeream la spider ... si eu ziceam lafel dar este oare vreun avantaj in asta ?

 

da, vine direct atunci cand gasesti un link spre siteul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sergeyyy a spus:
Buna!

Pentru cei care au cunostinte in domeniu as dori sa rog sa ma ajute cu ceva!am auzit de la multi care isi baga site personal pe google fara sa plateasca,sincer am incercat si eu dar nu reusesc , totul ce e pe google se plateste adword,adsense iti cere un nr de card sau un cont in banca! e vreo modalitate de a baga site ul pe google fara sa se plateasca?a!! si in afara de asta sa mai apara si pe prima pagina! e posibil asa ceva si daca da va rog sa mi spuneti si mie.Va multumesc!

 

Pentru ca site-ul sa iti ajunga mai repede in google (eu am reusit indexare in 2 zile) nu trebuie sa inregistrati site-ul aici  google.com/addurl/?continue=/addurl .De fapt am auzit ca acest lucru ar ingreuna indexarea paginii ( nu sutn sigur de asta) . Ce iti recomand este sa iti inscrii site-ul pe cat mai multe directoare . O lista de directoare atat straine cat si romanesti gasesti aici  vreausite.ilive.ro/Directoare.htm .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

google iti indexeaza automat site-ul in momentul in care apare pe un site

 

de ex: ai scris aici in topic siteul tau, iar google a vizitat pagina asta, automat a memorat si te-a bagat in baza lui de date.

 

cu cat mai mare numarul de linkuri al siteului tau pe alte siteuri, cu atat are sanse mai mari sa ajunga in prima pozitie pe google

 

P.S tre sa fi maestru pt a ajunge in prima pozitie pe google :pope:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×