Sari la conținut
Forum Roportal
jamy_ro

Mercedes sau BMW?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

maine te duci sa-ti cumperi o masina ai banii suficienti pentru achizitionarea oricarui model.ce ai alege mercedes sau bmw?si ce model?

 

 

Nu-mi plac Mercedesurile noi ca sint foarte inguste si na-i unde sa-ti pui umarul stang daca geamul este inchis !!!

Scaunul e facut ca o covata ... restul de butoane pentru mine n-au importanta daca nu ma simt bine si imi amorteste corpul.

Am incercat o masina la Munchen, un ultim model atunci cu 2 ani in urma si i-am insirat observatiile la vanzator ... era sa moara de ciuda ca era foarte scumpa masinuta vreo 82000 de Oiro !!!

Pretul nu este direct proportional cu marfa !!!

 

BMW la fel nu e slabiciunea mea !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi plac Mercedesurile noi ca sint foarte inguste si na-i unde sa-ti pui umarul stang daca geamul este inchis !!!

Scaunul e facut ca o covata ... restul de butoane pentru mine n-au importanta daca nu ma simt bine si imi amorteste corpul.

Am incercat o masina la Munchen, un ultim model atunci cu 2 ani in urma si i-am insirat observatiile la vanzator ... era sa moara de ciuda ca era foarte scumpa masinuta vreo 82000 de Oiro !!!

Pretul nu este direct proportional cu marfa !!!

 

BMW la fel nu e slabiciunea mea !!!

daca nu te superi ce model ai testat?Eu am un clasa E si e super spatios.La fel e si clasa C si ce sa mai zicem de clasa S.daca acum cativa ani l-ai testat putea sa fie clasa A clasa G sau ML...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As lua un bmw, dar din ala cu X. Nu neaparat de teren dar sa fie transmisie integrala, seria 5 de preferinta.

nu stiu cat te pricepi la masini dar cu X sunt X3 si X5 amandoua de teren.si tractiune integrata seria3, seria 5 si seria 7 toate au si varianta tractiune integrala nu stiu insa la seria 1 cum sta treaba.Apropos seria 5 e si preferatul meu din gama BMW

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Masinile se impart in 2 categorii: Autoturisme si BMW-uri...restul sint povesti ...

Ce e e ala Mercedes ? Masina de barbierit ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ..prefer..Z...este estetic si frumos..Z3.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
maine te duci sa-ti cumperi o masina ai banii suficienti pentru achizitionarea oricarui model.ce ai alege mercedes sau bmw?si ce model?

Nici una, nici alta. Sint masini mai bune si mai ieftine, cu diferenta bagi benzina ( sau motorina), vezi lumea si pui si de-o afacere...In afara de asta la noi in Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici una, nici alta. Sint masini mai bune si mai ieftine, cu diferenta bagi benzina ( sau motorina), vezi lumea si pui si de-o afacere...In afara de asta la noi in Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Masinile se impart in 2 categorii: Autoturisme si BMW-uri...restul sint povesti ...

Ce e e ala Mercedes ? Masina de barbierit ?

Mai da o sansa si celorlalte agregate...ma rog...masini...Chiar sint masini care au farmecul lor si sint comparabile cu marcile consacrate la noi. Incet, dar sigur stiu ca-ti vei schimba parerea. Dar daca o faci din timp poate vei face o alegere mai inspirata cind vrei sa te dotezi cu vre-un autovehicul.

 

Ok, zi mi si mie una mai buna....dar sa nu ma ametesti cu alea japoneze...

Dar cred ca ar trebui definit ce inseamna bun se pare ... :)

Daca nu poate cu cele coreene...Oricum, mi-as lua mai degraba un Hyundai Tukson sau Santa Fe decit un BMW...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×