Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

Elevul Problema

Postări Recomandate

Imi place sa invat, sa studiez, dar urasc colectivitatea. Pentru mine ar fi fost super daca as fi invatat in particular, cu profi. La mine fobia sociala atinge cote alarmante.

In adolescenta, in toata perioada liceului nu aveam nici eu vreo placere in a socializa. Singura prietena din clasa era colega de banca. Daca lipsea ea de la scoala, ziua aia era... ratata.

Din studentie lucrurile s-au shimbat f mult, eu m-am schimbat f mult. Am locuit singura cativa ani si am avut ocazia sa-mi demostrez ca pot realiza mult mai multe decat am fost facuta sa cred.

A urmat o perioada cand am strans prietenii, multe prietenii, unele din ele pastrandu-le si acum, desi acum nu mai simt nevoia asa stringenta de a socializa ca in perioada studentiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In adolescenta, in toata perioada liceului nu aveam nici eu vreo placere in a socializa. Singura prietena din clasa era colega de banca. Daca lipsea ea de la scoala, ziua aia era... ratata.

Din studentie lucrurile s-au shimbat f mult, eu m-am schimbat f mult. Am locuit singura cativa ani si am avut ocazia sa-mi demostrez ca pot realiza mult mai multe decat am fost facuta sa cred.

A urmat o perioada cand am strans prietenii, multe prietenii, unele din ele pastrandu-le si acum, desi acum nu mai simt nevoia asa stringenta de a socializa ca in perioada studentiei.

 

Prieteni am si eu, dar nu la scoala/facultate. Oricum, la facultate e alt aluat, e mult mai ok. :jester:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frica ti-o inteleg pentru ca am simtit-o si eu. Ma simteam intimidata de oameni.

Imi aduc aminte, aveam o colega studenta de vreo 50 si ceva de ani si era ceva de groaza cu timiditatea ei. Cand iesea in fata sa prezinte un referat/eseu nici nu mai vb in engleza, era un fel de anglo-chineza :jester:

abia atunci am stat si m-am gandit serios... de cine se intimida tanti? de mine?? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×