Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

Cabinetul de Psihologie.

Postări Recomandate

Cum calmezi un batran isteric?

offtopic:Nu am gasit scoala de Drept...civil,penal,roman etc...Sau nu e nimeni interesat? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
il calmezi spunandu-i ,cu vorba buna,ca lucrul acela (exemplu : vrea o jucarie) il va avea, (apoi ii arati o alta jucarie ) si ii distragi atentia jucandu-te (TU) cu acea jucarie;sigur va veni si el sa se joace.

 

Ha..ha..ha.. :roll: .buna gluma asta cu distrasul atentiei...dai tu in mintea copiilor ca sa calmezi un copil rasfatat!

As vrea s-o vad si pe asta...mai ales daca impricinatul e "taur"...

As vrea sa vad un parinte amarit abia sosit acasa dupa o zi de munca la norma,intr-o fabrica...sau pe santier...mort de oboseala si turbat de lipsuri si griji cita rabdare si diplomatie va avea cu plodul isteric!

Ex:ce i-ati face astuia?

 

Am si eu o intrebare:ce spune psihologia despre...perversiunile sexuale?

Constat ca sunt considerate o normalitate in ziua de astazi...desi,am citit in "sexologie"ca perversiunile,sub toate formele ...se incadreaza la dereglari...la boli psihice... si mai ales stiu ca sunt pedepsite de lege! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doua bete la fund nu e violenta. Tre sa stie cine-i seful.

Nu e chiar o solutie buna. E clar ca acel copil vrea sa capete atentie sub orice forma, probabil sufera de o lipsa de afectivitate ( ceea ce ar trebui sa-i faca pe parinti sa isi puna niste semne de intrebare, posibil ca problema sa fie la ei ci nu la copil), iar parintii in asa numitele momente de isteri i-ar putea explica frumos problema dupa care l-ar "ignora". Se va potoli dupa cateva minute, si probabil va mai repea de cateva ori, insa un comportament ce nu e sustinut si intarit se va stinge de la sine. Eventual copilul ar putea fi recompensat cand se va potoli si se va comporta normal, explicandu-i si laudandu-l pt ceea ce face bine, "uitand" crizele lui".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De astazi incepem cursurile.

Pentru studenti,va ofer un procedeu de introducere in Transa hipnotică.

Atentie!

Nu oricine poate face acest lucru si incercati sa fiti prudenti.Este destul de periculos pentru subiect.E ca si cum ar trai unele momente din nou.Ii pot provoca socuri chiar.

introducere_Cristi.doc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×