Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

Educaţie civică şi moralitate

Postări Recomandate

Bun, sa incepem.

Prima lectie va fi despre comportamentul in societate, lectie care se va intinde pe mai multe ore de curs, dupa cum bine v-ati imaginat.

Cum vom face?

Ei bine, voi imi veti posta niste situatii reale care va framanta, situatii la care nu gasiti solutia sau nu sunteti siguri de solutie, iar eu va voi vinde ponturile necesare pentru a rezolva problema.

Va astept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doamna profesoară...o intervenţie colegială...permiteţi...

 

dacă aşteptaţi să primiţi

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnisoara vesperala... v-as ruga frumos sa nu va amestecati unde nu va fierbe oala. Modul meu de predare este unul liber, tocmai pentru a capta atentia elevilor si a nu-i obliga sa se uite pe fereastra dupa ambulanta care trece.

Vreau sa va invat sa fiti rai. Intepati. Sa nu va lasati calcati in picioare. Sa nu spuneti "da" cand vreti sa spuneti "nu". Sa nu va fie frica sa va exprimati opinia, daca aceasta nu este una buna. Sa criticati. Sa fiti constructivi. Iar cea mai buna modalitate de a va invata aceste lucruri este prin exemple si situatii reale din viata. Apoi teoria, pe baza a ceea ce ati invatat din aceste exemple.

Tare n-as vrea sa va vad la orele de practica, domnisoara... ca nu stiu cum va veti descurca. Dar de la cursul meu sunteti libera sa plecati. Pe mine nu ma intereseaza.

 

1.doamna

2.suntem la educaţie civică şi moralitate

3.contraexemplele nu convin?

4.ciudat...pe mine MĂ interesează

 

nu plec nicăieri, că de-abia mă

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun, sa incepem.

Prima lectie va fi despre comportamentul in societate, lectie care se va intinde pe mai multe ore de curs, dupa cum bine v-ati imaginat.

Cum vom face?

Ei bine, voi imi veti posta niste situatii reale care va framanta, situatii la care nu gasiti solutia sau nu sunteti siguri de solutie, iar eu va voi vinde ponturile necesare pentru a rezolva problema.

Va astept.

Adica ne luati bani...? :tease: ca daca ne vindeti... asa se intelege .. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica ne luati bani...? :) ca daca ne vindeti... asa se intelege .. 8)

Nu va iau bani, laur.

Si cum domnisoara vesperala n-a mai catadicsit sa treaca pe la acest curs, haideti sa incepem cu prima dezbatere [propusa de mine]: alegerile.

Vreau sa intelegeti ca aceste alegeri sunt importante pentru viitorul tarii noastre din toate punctele de vedere [respectiv economic-cultural-politic-social]. Acesti oameni reprezinta viitorul vostru de viitori adulti. Asa ca intrebarile mele sunt urmatoarele:

1. Ce anume calitati sau pe ce anume criterii alegeti politicianul care sa ne reprezinte ca popor?

2. Avand in vedere ca duminica sunt alegeri, pe cine ati vota si ce anume v-a determinat sa il votati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa imi placa de el ..io il votez pe Dudu ..candideaza .. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×