Sari la conținut
Forum Roportal
Soimos

OMUL personaj Divin

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

c

Nu neaparat ..si eu accept ca sunt prea multiprimitivi in jurul nostru!

stiinta si tehnica , nu ne fac mai Oameni ... astfel ca o buna parte dintre noi, ne dovedim primitivi ... din nefericire ; iar tu deja intuiesti foarte bine faptul ca Omul este o parte integrala a Divinului , insa ... cati dintre noi cunosc secretele Vietii ? :doh:

Da Ravl ... ceva dreptatea trebuie sa iti dau ....dar eu nu am afirmat niciodata ca stinta si tehnica ne fac mai Oameni ci Inteligenta superioara si mai ales Constinta!

Dezvoltarea stintei si a tehnicii sunt doar consecinta dezvoltariii stintei ...dar din pacate vad ca s-a neglijat mereu Constiinta!

 

Eu nu pretind ca as cunoaste secretele vietii ...dar am asa o vaga intuitie :focus: s-ar putea sa ma insel! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur te inseli. Sa vorbesti despre constiinta cand nu o sa ai nevoie de un cont nou de pe care sa injuri.

Nu am nevoie sa te injur pentru ca tu te blamezi singura prin fiecare postare.

Si o autoinjuratura de a ta e mult mai valoroasa adica credibila decat daca te-as injura eu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voua chiar nu va e rusine sa vorbiti de integritate, de esenta, de goange sopaci si flori? Ce integritate mai, cand va faceti un cont nou si vorbiti ca la usa cortului, ba chiar mai rau. Nici macar nu aveti curajul sa injurati voi, ati mai creau un cont. Dunedainul este de 1000 de ori mai integru, s-a cacat pe voi cu riscul de a fi banat. Voi ati creat un cont nou, probabil ati mers la internetul din colt ca sa aveti alt IP si daca Forzeus e banat sa nu va fie blocat accesul si voua.

Si vorbesti ca o goanga nu merita sa moara, dar nu esti in stare sa accepti ca unh alt om are o parere diferita de a ta? La teorie esti bun, numai ca practica va omoara.

 

e bine barem ca anumite lucruri le poti percepe chiar daca esenta unui lucru nu iti este cunoscuta....eu pot sa iti demonstrez si ti-am demonstrat lacunele in gandire si o mai fac o data.....Ce integritate mai, cand va faceti un cont nou si vorbiti ca la usa cortului, ba chiar mai rau. Nici macar nu aveti curajul sa injurati voi, ati mai creau un cont. niciodata sa nu generalizezi ceva pentru ca nu toti ne scaldam in aceleasi ape si practic te contrazici , e vorba doar de un cont deci implicit o singura persoana, iar banuielile sunt indreptate direct asupra a 3 persoane? chiar crezi ca ne-am dat intalnire printr-un net cafe si am uneltit? daca vorbeai la persoana la persoana a 3-a singular atunci era k

 

Dunedainul este de 1000 de ori mai integru, s-a cacat pe voi cu riscul de a fi banat
frumos limbaj nimic de spus...no comment

 

Voi ati creat un cont nou, probabil ati mers la internetul din colt ca sa aveti alt IP si daca Forzeus e banat sa nu va fie blocat accesul si voua.

 

da e teoria conspiratiei....

 

Si vorbesti ca o goanga nu merita sa moara, dar nu esti in stare sa accepti ca unh alt om are o parere diferita de a ta
nu refuz niciodata o parere diferita , decat dupa ce o analizez si ajung la concluziile potrivite....iar o buna parte a rezultatului se raporteaza la persoana mea.....

 

Acum chiar ca ai spus tot

 

in esenta da, numai ca se putea mult mai bine ...cuvintele sunt prea mici sa putine ca sa exprimi anumite lucruri...

 

sigur te inseli. Sa vorbesti despre constiinta cand nu o sa ai nevoie de un cont nou de pe care sa injuri.
opa simt evolutie cumva?

 

religia , asa cum o cunosti si o blamezi astazi, a avut si are un rol bine determinat pentru o mare parte a omenirii , nu-mi cere sa-ti explic procesele filogenetice complexe ce rezida din religie , le vei intelege singur ... intr-o buna zi .

 

daca tu crezi ca asta este o scuza pentru uciderea unui om atunci e grav....ar fi trebuit sa aiba un rol bine determinat, dar ca tot ce este bun , este pervetit in scopul atingerii unor scopuri meschine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

omul nu e personaj divin ................omul imperfect ,nascut din pacat ......divin e numai creatorul ,cel ce ne umple sufletele de iubire!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
omul nu e personaj divin ................omul imperfect ,nascut din pacat ......divin e numai creatorul ,cel ce ne umple sufletele de iubire!

chiar si cel mai imperfect dintre oameni, poarta in el scanteia divina :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e bine barem ca anumite lucruri le poti percepe chiar daca esenta unui lucru nu iti este cunoscuta....eu pot sa iti demonstrez si ti-am demonstrat lacunele in gandire si o mai fac o data.....Ce integritate mai, cand va faceti un cont nou si vorbiti ca la usa cortului, ba chiar mai rau. Nici macar nu aveti curajul sa injurati voi, ati mai creau un cont. niciodata sa nu generalizezi ceva pentru ca nu toti ne scaldam in aceleasi ape si practic te contrazici , e vorba doar de un cont deci implicit o singura persoana, iar banuielile sunt indreptate direct asupra a 3 persoane? chiar crezi ca ne-am dat intalnire printr-un net cafe si am uneltit? daca vorbeai la persoana la persoana a 3-a singular atunci era k

 

frumos limbaj nimic de spus...no comment

da e teoria conspiratiei....

 

nu refuz niciodata o parere diferita , decat dupa ce o analizez si ajung la concluziile potrivite....iar o buna parte a rezultatului se raporteaza la persoana mea.....

in esenta da, numai ca se putea mult mai bine ...cuvintele sunt prea mici sa putine ca sa exprimi anumite lucruri...

 

opa simt evolutie cumva?

daca tu crezi ca asta este o scuza pentru uciderea unui om atunci e grav....ar fi trebuit sa aiba un rol bine determinat, dar ca tot ce este bun , este pervetit in scopul atingerii unor scopuri meschine...

Ce incerci iar sa demonstrezi? Si mai ales ce incerci sa demonstrezi cu vorbe ce nu-mi apartin?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu neaparat ..si eu accept ca sunt prea multiprimitivi in jurul nostru!

 

Da Ravl ... ceva dreptatea trebuie sa iti dau ....dar eu nu am afirmat niciodata ca stinta si tehnica ne fac mai Oameni ci Inteligenta superioara si mai ales Constinta!

Dezvoltarea stintei si a tehnicii sunt doar consecinta dezvoltariii stintei ...dar din pacate vad ca s-a neglijat mereu Constiinta!

 

Eu nu pretind ca as cunoaste secretele vietii ...dar am asa o vaga intuitie :focus: s-ar putea sa ma insel! :tease:

de cele mai multe ori stiinta si tehnica ne atrofiaza simturile si legatura cu Divinul ... nu asta-i calea , insa nu pot contesta si partile bune :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
omul nu e personaj divin ................omul imperfect ,nascut din pacat ......divin e numai creatorul ,cel ce ne umple sufletele de iubire!

Omul intradevar este imperfect si oricat ar evolua nu cred ca va atinge perfectiunea.

...dar omul nu e nascut din pacat ci din iubire ...si acest lucru (iubirea) il ridica si il apropie de divinitate cu atat mai mult cu cat se apropie si de alte atribute divine dragostea de ADEVAR si LUMINA (cea a ratiunii)!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×