Sari la conținut
Forum Roportal
daisy_ro

Studiul Apocalipsei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cei 144.000 de mantuiti (primul rod) sunt sfintii lui Israel, prooroci, propovaduitori, martiri etc si au parte de prima inviere. PUNCT. Atat se spune in Apocalipsa. Mai departe sunt interpretari personale ale lui Maleahi sau bisericii lui. Eu personal chiar cred ca aia 144.000 sunt virgini la propriu.

 

Mai e interpretarea iehovista, care confunda marea gloata in haine albe cu cei 144.000 de mantuiti. Adica toti mantuitii vor fi numai in numar de 144.000. Nu mai spun ca pana acum pe pamant au traiti si murit cam 80 miliarde de oameni. Dar ma rog, tembelismul iehovistilor a ajuns notoriu pentru orice om care mai are 2 sinapse funcţionale in creier.

 

Maleahi, lumea e curioasa de noutati, nu mai livra la nesfarsit citate din Biblie. Baga si ceva creatii proprii, si precizeaza ca sunt interpretari personale, asa ca sa fi tu linistit ca nu te va pedepsi D-zeu. Ca sunt convins sa traiesti cu mare frica de D-zeu si nu te abati cu o virgula din ce esti tu invaţat sambata sau dumineca la intrunirile de taina.

 

Eu recunosc, am interpretari personale la greu, si le-am scris pe www.profetii-biblice.go.ro dar cu precizarea ca HABAR NU AM daca intr-adevar asa va fi. Totusi lumea e curioasa si de contributii personale, nu numai de citate, ca deaia ne-am adunat aici, nu ca sa fim roboti.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu personal chiar cred ca aia 144.000 sunt virgini la propriu.

 

scriptura zice ;...FIECARE SA AIBA NEVASTA LUI////,,,,,doar catolicii au schimbat ,si nu se casatoresc...si calugarii....de aceea majoritatea sunt poponari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...sau pedofili!

Personal cred ca multi din calugarii ortodoxi sunt homosexuali. Am vazut pe Discovery ca la ei (la homo) hipotalamusul e defect din cauze genetice, seamana cu cel de femeie. Asa ca nu sunt 100% responsabili de "pacatul" lor. De aceea nu e bine sa-i acuzam, si-au gasit un refugiu mascat. Si cred ca multi se vor mantui desi traiesc in acest "pacat".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai e interpretarea iehovista, care confunda marea gloata in haine albe cu cei 144.000 de mantuiti. Adica toti mantuitii vor fi numai in numar de 144.000. Nu mai spun ca pana acum pe pamant au traiti si murit cam 80 miliarde de oameni. Dar ma rog, tembelismul iehovistilor a ajuns notoriu pentru orice om care mai are 2 sinapse funcţionale in creier.

 

Ca multi altii esti prost informat cand vine vorba despre invataturile martorilor si arunci cu noroi in ei mintind...Cam necrestineste draga iosafata...Ei cred ca cei 144.000 sunt cei unsi care vor domni cu Cristos si nu cred ca cei 144.000 sunt singurii mantuiti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca multi altii esti prost informat cand vine vorba despre invataturile martorilor si arunci cu noroi in ei mintind...Cam necrestineste draga iosafata...Ei cred ca cei 144.000 sunt cei unsi care vor domni cu Cristos si nu cred ca cei 144.000 sunt singurii mantuiti...

 

Esti la curent cu noile modificari? Pai asa credeau acum 10 ani, intre timp s-au razgandit de 5 ori in toate privintele. N-ai citit istoria lor penibila? Ei azi cred una, maine alta, si raspoimaine revin la ce-au crezut ieri si tot asa.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti la curent cu noile modificari? Pai asa credeau acum 10 ani, intre timp s-au razgandit de 5 ori in toate privintele. N-ai citit istoria lor penibila? Ei azi cred una, maine alta, si raspoimaine revin la ce-au crezut ieri si tot asa.

 

iosafat nu credeau asa acum 10 ani...Mai bine asa decat sa ramana in acelasi lucru gresit sute de ani...Crezi ca catolicii si ortodoxii nu au adaugat invataturi noi si sfinti noi ? Nu este gresit ca cineva sa schimbe o invatatura gresita doar pentru ca a facut un studiu mai bun...dar sa nu fie altul motivul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ca nu sunt 100% responsabili de "pacatul" lor. De aceea nu e bine sa-i acuzam, si-au gasit un refugiu mascat. Si cred ca multi se vor mantui desi traiesc in acest "pacat".

 

BIBLIA TE CONTRAZICE IOSOFAT;

 

1CORINTENI 6;

 

9. Nu ştiţi că cei nedrepţi nu vor moşteni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×