Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

nu toti scorpionii sunt razbunatori...eu sunt scorpion si cine ma cunoaste stie ca iert usor si niciodata nu ma razbun

..alte defecte: posesivi,incapatanati,prea intelegatori...

revin...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Responsabili,pasionali,pretentiosi,posesivi,gelosi,orgoliosi,protectori,dornici de nou.

Sunt oameni care daruiesc greu,insa cand o fac ... o fac pt todeauna! iubirea unui "scorpion" ,este totala.

 

 

- muierile-s faine, frumoase, mandre, vesele, profund spiritualizate, rabdatoare, bune mame, dulci, lipicioase, cateodata barfitoare si invidioase, razbunatoare, adevarate amazoane!

 

- barbatii-s sovaielnici, egoisti, zgarciti, acei "barbati de week-end", in rest is copii cat incape!

 

 

scorpionis buni la pat weiiii ... :)

 

 

 

 

faine fete, dulci +dure+ destepte

 

...cu atatea ''calitati s'' si ''defecte'' ma intreb,ca o ''scorpioana'' ce sunt, ce o mai fi ramas pentru celelalte zodii

NB:in parte ,ma recunosc si eu pe aici(da nu spun in ce anume :D )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scorpioni sunt barfitori ... se baga peste tot .. si vor sa stie si cel mai mic amanut :) Sunt perfectionisti dar doar cu ce li se pune pata ... si vor totul imediat :D ... Nu au rabdare si de multe ori gresesc ...

partea buna e ca daca ai nevoie de ceva te ajuta ... chiar daca tarziu dar te ajuta :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma regasesc cam in tot ce spune ClassicAlina mai putin partea cu barfa ( urasc barfa si oamenii barfitori ) si partea cu ,, chiar daca tarziu dar te ajuta " , ce tarziu dom`le ? atunci ajut omul pe loc altfel nu am liniste .

Cu toate astea nu cred ca o sa gasim doua persoane din aceeasi zodie care sa semene.

De exemplu eu nu vad nici o asemanare intre mine si Basescu :crazy:))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma regasesc cam in tot ce spune ClassicAlina mai putin partea cu barfa ( urasc barfa si oamenii barfitori ) si partea cu ,, chiar daca tarziu dar te ajuta " , ce tarziu dom`le ? atunci ajut omul pe loc altfel nu am liniste .

Cu toate astea nu cred ca o sa gasim doua persoane din aceeasi zodie care sa semene.

De exemplu eu nu vad nici o asemanare intre mine si Basescu :P))))

Sunt oameni cu o mare energie .. obosesc greu.... sunt lipiciosi si nu stiu daca le place sa fie admirati ?

 

Am si eu pe cineva in scorpion si barfeste cat e ziua de lunga :huh: sau isi spune parerea ? :roll: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca am vazut sau sa existe zodie mai parsiva.....

 

sincer asta e parerea ta......exista persoane si persoane....nu conteaza ce zodie esti conteaza persoana din spatele ei.....daca tu cunosti cateva exemple de scoripioni care poseda acea calitate asta nu inseamna ca toti scorpionii sunt parsivi....si eu sunt scorpion dar nu intru la nici una din descrierile ce s`au facut mai devreme( cred, poate, nu stiu sigur).....chestia asta nu trebuie sa fie generalizata :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea spune ca sunt misteriosi si asta ar putea fi o calitate.Dar daca te uiti mai atent, nu sunt misteriosi ci ascund foarte bine totul.Ce gandesc, ce fac...tot.In acelasi timp zambesc si te fac sa crezi ca sunt cel mai bun prieten al tau.Dar de fapt ei stau si privesc si sunt foarte atenti....si apoi ...tac! ...te ataca de unde nu te astepti si ...e dreptul lor daca ai fost atat de naiv incat sa nu-ti dai seama.Se folosesc de tine cum si de unde pot.Si toate astea cu un zambet minunat...incat foarte putini isi dau seama, ca de fapt sunt dusi de nas.

Sunt amabili, exagerat de amabili.Sar in ajutorul tau fara sa ceri,dar de fapt toate astea se intampla ptr ca la un moment dat poate va avea nevoie "sa-i intorci" favorurile.

Nu sunt ceea ce par.

Iar daca sunt prinsi, prefera "sa se omoare ".

Pacat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scorpionii:-foarte energici,ambitiosi,independent,foarte mandri si dintr-o bucata.Sunt foarte impulsivi(intai actioneaza,dupa aceea gandesc);sunt foarte dominatori si nu le place sa fie contazisi(mai ales daca nu ai argumente puternice cu care sa sustii afirmatiile).Pun pasiune in tot ceea ce fac.

O dorinta puternica a scorpionului este aceea de a transforma,si nu numai pe sine ci si pe ceilalti.Ii" caracterizeaza "pe toti dupa propriile asteptari;este foarte suspicios si are nevoie in permanenta de certitudini.

Personalitatea Scorpionului este magnetica, misterioasa, carismatica, atragandu-i pe toti in jurul sau ca un magnet. Puternic din fire, Scorpionul nu se lasa usor infrant, avand un profund simt al apararii atunci cand se afla in incurcatura.

 

Toate sentimentele pot fi mult mai intense la Scorpion: si dragostea si ura, si gelozia si loialitatea. Totusi cand emotiile Scorpionului explodeaza, ele pot fi periculoase, adeseori negative, precum razbunarea sau sarcasmul. Este o fire susceptibila si sceptica, sarcastica si aspra uneori. La el nu exista sentimente de mijloc, neutre: totul e alb sau negru.

Intotdeauna obtine ceea ce vrea, cand vrea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scorpionii:-foarte energici,ambitiosi,independent,foarte mandri si dintr-o bucata.Sunt foarte impulsivi(intai actioneaza,dupa aceea gandesc);sunt foarte dominatori si nu le place sa fie contazisi(mai ales daca nu ai argumente puternice cu care sa sustii afirmatiile).Pun pasiune in tot ceea ce fac.

O dorinta puternica a scorpionului este aceea de a transforma,si nu numai pe sine ci si pe ceilalti.Ii" caracterizeaza "pe toti dupa propriile asteptari;este foarte suspicios si are nevoie in permanenta de certitudini.

Personalitatea Scorpionului este magnetica, misterioasa, carismatica, atragandu-i pe toti in jurul sau ca un magnet. Puternic din fire, Scorpionul nu se lasa usor infrant, avand un profund simt al apararii atunci cand se afla in incurcatura.

 

Toate sentimentele pot fi mult mai intense la Scorpion: si dragostea si ura, si gelozia si loialitatea. Totusi cand emotiile Scorpionului explodeaza, ele pot fi periculoase, adeseori negative, precum razbunarea sau sarcasmul. Este o fire susceptibila si sceptica, sarcastica si aspra uneori. La el nu exista sentimente de mijloc, neutre: totul e alb sau negru.

Intotdeauna obtine ceea ce vrea, cand vrea.

 

respir usurata....ultimele postari m-au cam facut sa regret ca mi-am declarat zodia,dar uite ca tu ai gasit si ...cateva luminite

in acest tunel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×