Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

Raportul Tismaneanu

Postări Recomandate

Ce ar fi sa lasam caprele vecinilor in seama lor ?

Nu cred ca scuze de genul 'altii sint si mai prosti decit noi ' scuza ceva - e de fapt o admisie ca NOI SINTEM...

Si primul pas ca sa indrepti ceva e sa recunosti problema !

 

M'da ... si problema e ca in parlament, guvern, presedentie, e plin de comunisti !! ~ recunoaste cineva? ~ ia cineva masuri ?

... in cazu asta ce mai conteaza ce spune X sau Y sau ce cred altii ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai bine mai zoro ... vad ca numai pe Vadim il critici ... da ce s-a petrecut cu raportul in sine nu ai numic de spus !?

Aditza baiete... nu te mai agita degeaba si citeste mai bine ce-am scris (pe scurt,ce-i drept), am facut referire la raport :doh:

 

Un produs si un beneficiar al comunismului sa condamne comunismul si sa doarma linistit !!? mascarici si fatarnici d'astia ne conduc tara de la revolutie incoace ... si numai doua trei generatii sa treaca si doar copii nostri pot spune ca au scapat de comunism ...

 

Tu te legi de Vadim ca urla si zbiara prin parlament si iti face tara de ras ... da de de chinezi sau japonezi care isi impart pumni pe acolo nu zici nimik? pai nici nu ai ce spune ca aia is cu mult inaintea noastra !!

N-are importanta... e reprezentantul Romaniei... ca a fost beneficiar al comunismului; pai sunt o treime din tara (daca nu mai mult) care au fost la fel; pe cine crezi ca intereseaza de persoana lui base din afara ? Ei citesc sau asculta raportul presedintelui, mai vizioneaza un circ cu clowni si gata... Noi de imagine ducem lipsa in afara si tocmai aici trebuie sa lucram din greu...

Ca de imbecilitati de genul Wc tudor nu avem nevoie...

Pai daca tu te multumesti cu faptul ca asa ceva se-ntampla prin China sau Japonia... no comment; de-aia o ducem noi asa bine, ne multumim cu "lasa, mai rau sa nu fie!" si continuam sa calcam in r****t in continuare... ca-i mai bine, decat sa inoti in el !

 

 

M'da ... si problema e ca in parlament, guvern, presedentie, e plin de comunisti !! ~ recunoaste cineva? ~ ia cineva masuri ?

... in cazu asta ce mai conteaza ce spune X sau Y sau ce cred altii ??

Plin de comunisti... parca-l aud pe wct... comunismul e rasuflat demult, mai ales la noi; acum e folosit pentru impins si dat din coate sa se ajunga la putere, primul lucru cand se vrea a da la o parte pe cineva din lupta politica e sa-l condamni ca e comunist ! Si sa urli tare, sa fii auzit de opincari sa te si creada !!

Sunt alte timpuri si alte probleme de rezolvat, nu e timp de pierdut cu asa ceva...

Inca o idee: nu-l simpatizez deloc pe base... dar e presedintele tarii, ales democratic ! asta conteaza in exterior si nu stiu ce om politic aflat in Parlament crede ca e potrivit sa strigi in gura mare pe holuri "m-am saturat de betzivul asta !" doar Pfaizer asta de vadim e in stare de asa ceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M'da ... si problema e ca in parlament, guvern, presedentie, e plin de comunisti !! ~ recunoaste cineva? ~ ia cineva masuri ?

... in cazu asta ce mai conteaza ce spune X sau Y sau ce cred altii ??

 

 

Astia sint oamenii, altii nu avem

Ce propui ?

 

Oricum, chestia cu 'a fost comunist' e o alta manevra - marea majoritate a membrilor de partid nu au avut nici o dorinta sa fie acolo - nu au activat si nici nu au beneficiat cine stie ce - singurul lor beneficiu era ca au fost un pic mai putin defavorizati decit ceilalti - ei au intrat in partid ca sa isi CONTINUE o cariera profesionala. Refuzul ar fi insemnat punerea pe linie moarta.

A nu se confunda cu ACTIVISTII DE PARTID - aia e plevusca care trebuie trimisa UNDE APARTINE - la gunoiul istoriei

Numarul lor nu a fost niciodata atit de ridicat incit sa nu poata fi selectat dintre ceilalti

Remember Punctul 8 al Proclamatiei de la Timisoara

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau ca trebuie sa ti-o spun : sintem de fapt ULTIMA tara fost comunista din estul Europei care o face - pina si

Ukraina a denuntzat comunismul inaintea noastra (2004) ; bulgarii au facut-o in 2001 !! :doh:

In fine, mai bine mai tirziu decit niciodata !

 

pardon? suntem prima tara europeana care are un asemenea ACT OFICIAL... ca restul or fi facut'o verbal... e alta treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu paria.

La o adica ar fi o imbunatatire. 30 de ani am fost condusi de-un taran gangav,peltic si semianalfabet.

Asta e macar din mahala. Si are si ceva scoala.

 

daca va fi asa, fug din tara. Jur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu chiar ai impresia ca suntem un popor de tampiti care l'am alege pe vadim?? :haha:

 

ba nu...pana acuma ce am votat? tarani,tapi,un comunist chelios ...cred ca urmeaza jiji

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×