Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela_p

Dvs.

Postări Recomandate

Mii de multumiri celor care au ajutat din putinul lor! Va dorim multa, multa sanatate!

Bunul Dumnezeu va va da inzecit !

 

Pentru noi fiecare 5 ron conteaza enorm.

 

Va rugam din suflet ajutati-l!

Chiar daca Alex continua sa faca multe crize, starea lui s-a imbunatatit.

 

Alex a inceput sa recupereze ce a pierdut.

 

A inceput iar sa se intoarca de pe sparte pe burta si de pe burta pe spate dar mai greoi decat o facea.

E putin mai activ, se joaca (cum se joaca bebelusii), da din picioruse si manute, se agita, se bucura, se trage (apuca slab) de picioruse si le baga in gurita, incearca sa ridice capul de perna....

Pe noi toate acestea ne bucura foarte mult, inseamna ca are sanse sa recupereze.

 

Dar, insa nu putem sa ne bucuram foarte tare, pt ca Alex s-a intors pentru prima data la un an si o luna dar mai departe nu a putut recupera.

 

Ne-am pus toata speranta in aceasta operatie. Speram sa reusim sa stangem banutii necesari pt aceasta.

 

 

A aparut in Jurnalul National un articol despre Alex

 

http://www.jurnalul.ro/articol_69881...e_un_chin.html

 

Cu respect ,

mamica Mihaela P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ajutorul dumneavoastra, pana acum s-au strans:

RON-6.121,00

USD-1210,00

EUR-85,00

 

Va multumim din suflet pentru ajutorul acordat!

 

Se zice ca "unde-s doi puterea creste", daca suntem mai multi in campania pentru Alexandru, cu atat mai mult creste sansa lui de a fi operat.

 

Timpul este prea scurt iar noi nu putem face fata singuri. Unii oameni ni s-au alaturat si deja Alexandru este mai aproape de operatie.

 

Ajutorul nu trebuie sa fie neaparat financiar, postarile pe diferite forumuri, ideile, trimiterea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni !

 

Va rugam din suflet nu ignorati acest strigat de disperare !

 

Chiar este unica sansa a lui Alex !

 

Am primit un mail din China. Ne-au cerut sa le sunem daca venim la programare. Am raspuns ca < da> pentru ca o reprogramare ar fi la sfarsitul lui 2008. Ne-am asumat acest risc, daca nu vom reusi sa ne ducem, o reprogramare nu se va mai putea face.

 

Cu ajutorul lui Dumnezeu si a voastra , dragi oameni buni, speram sa reusim sa-i redam viata lui Alex si sa nu-l lasam sa stea toata viata pe spate in pat.

 

Alex nu se simte prea bine, face crize cu o durata mai mare si acestea il epuizeaza, nu mai este asa vesel, nu se mai joaca cum o facea , se rotogoleste dar rar, e somnolent,nu poate sa doarma, se chinuie sa adoarma pt ca, aceste crize nu il lasa iar noi murim....cu fiecare criza....

 

Avem nevoie de sprijinul dvs ! orice suma cat de mica conteaza enorm , numai asa vom reusi !

Pana acum s-au strans aproximativ 9.856 $. Mai sunt nevoie de inca 10.144 $ plus biletele de avion.

Suntem programati pe 24 iulie, speram din adancul sufletului sa reusim.

 

Va multumim din suflet dragi oameni buni, sunteti in fiecare seara in rugaciunile noastre ! Va dorim sa aveti parte de multa, multa sanatate! Suntem siguri ca Dumnezeu vede gestul dvs !

 

 

Cu respect si mii de multumiri,

mamica Mihaela

post-71445-1177960778_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mihaela,

 

Am depistat astazi mesajul tau si in cer scuze c anu am intrat mai devreme. Sigur vei reusi sa strangi banii pentru a-l salva pe Alex. Din pricina necazurilor mele de sanatate nu prea am intrat pe alte forumuri decat acolo unde ne spuneam pasurile. Dar NICIODATA NU ESTE PREA TARZIU. Am transmis la toti cunoscutii mei mesajul tau si sper din toata inima ca sa strangi banii necesari pentru Alex.

 

Iti tin pumnii si numai bine iti doresc. :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×