Sari la conținut
Forum Roportal
Petre Marin

Teapa la Raiffeisen Bank pt locuinte(RBL)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Esti ademenit ca statul acorda o dobanda de 15% anual ( in realitate statul acorda aceasta dobanda numai pentru 100Euro)

Cat doriti sa economisiti ?(target ) .Daca optezi pentru un plafon de 10.000 RON ti se cere un comision de 1% (adica 100RON pentru o simpla optiune ?!?!!).

Dupa semnarea contractului de economisire-creditare esti anuntat ca statul acorda bonusul de 15% numai daca ai in cont

3000 RON.

Banca RBl nu poate fi contactata decat printr-un numar de telefon la care nu raspunde nimeni.

Transferurile de bani pentru contul RBL se face prin RB care , normal, percepe comision.

RB trimite lunar clientilor sai situatia contului( daca ai un asemenea cont la ei) insa RBL nimic ( tacere totala)

Dobanda stipulata prin contract este de 3% pe an .

Practic , dupa ce am realizat ce "serios " se lucreaza cu aceasta banca am cerut rezilierea contractului (dupa 6 (sase) luni);

tot prin intermediarul RB si am primit din 800 RON doar 686 RON. ( fara comentarii)

Editat de Petre Marin
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am facut ..car mi-au zis altceva ..dar maine am drum si intreb..sa vad daca este asa ..

Unde sa intamplat asta .adica ..in ce oras esti..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti ademenit ca statul acorda o dobanda de 15% anual ( in realitate statul acorda aceasta dobanda numai pentru 100Euro)

Cat doriti sa economisiti ?(target ) .Daca optezi pentru un plafon de 10.000 RON ti se cere un comision de 1% (adica 100RON pentru o simpla optiune ?!?!!).

Dupa semnarea contractului de economisire-creditare esti anuntat ca statul acorda bonusul de 15% numai daca ai in cont

3000 RON.

Banca RBl nu poate fi contactata decat printr-un numar de telefon la care nu raspunde nimeni.

Transferurile de bani pentru contul RBL se face prin RB care , normal, percepe comision.

RB trimite lunar clientilor sai situatia contului( daca ai un asemenea cont la ei) insa RBL nimic ( tacere totala)

Dobanda stipulata prin contract este de 3% pe an .

Practic , dupa ce am realizat ce "serios " se lucreaza cu aceasta banca am cerut rezilierea contractului (dupa 6 (sase) luni);

tot prin intermediarul RB si am primit din 800 RON doar 686 RON. ( fara comentarii)

 

 

@Petre Marin

Nu cumva lucrezi pentru concurenta??? :spiteful:

 

 

Clar lucreaza pentru concurenta, sau poate este unul din milioanele de oameni care arunca cu banii si apoi urla ca prostia doare.

Toate informatiile la RBL sunt puse la dispozitie.

Numarul de contact este disponibil mereu, poate doar ca trebuie sa astepti ceva ca suna multa lume, oricum tariful e GRATIS, asa ca nu ai nimic de pierdut.

Iar din cate stiu eu transferul Raiffeisen - Raiffeisen este lipsit de comisionane.

 

Domnule Petre Marin, te rog sa ma contrazici daca poti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar din cate stiu eu transferul Raiffeisen - Raiffeisen este lipsit de comisionane.

 

Domnule Petre Marin, te rog sa ma contrazici daca poti.

 

Va contrazic eu. Transferul Raiffaisen - RBL se taxeaza cu 2 lei. Daca mai faci si depuneri lunare te comisioneaza frumos.

Petre Marin a uitat sa spuna de comisionul de intretire a contului, sau poate inca nu a aflat de el :friends:

 

Ideea in sine e generoasa, dar aplicarea ei de catre RBL, e jalnica, nu stiu cum e cu concurenta lor, ca nu mai vreau sa incerc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut . Sunt director de dezvoltare retea in cadrul hvb bpl pe zona de vest . Am si eu ceva de adaugat la discutia dvs. Domnul Petre marin lucreaza sigur pt concurenta sau in momentul in care si-a deschis cont la RBL nu i-a fost expplicat exact cum sta treaba . Te lamuresc eu : statul iti acorda 15% anual prima la economiile pe care le-ai facut tu pana la sfarsit de an , deci sa ne intelegem dak economisesti zero lei staul iti da zero prima foarte simplu. legat de treaba cu 3000 ron afla ca statul iti da prima oricum exemplul de 3000 ron este sa prinzi prima maxima , adik 100-120 euro. Eu sunt din mai 2006 la HVB BpL si am economisit o gramada de bani am primit prima maxima si dobanda exact asa cum era stipulata in contract asa se intampla si la RBL sa recunoastem or fi ei concurenti dar isi fac meseria cum trebuie , cel care vi-a explicat dvs. domnule Petre Marin sigur nu era destul de informat , o sa va dati seama nu peste mult timp ca ati facut o greseala mare retragandu-va banii. Cand eram si eu junior un director de la HVB avea o vorba pentru cei ca dumneavoastra si anume : "Nu a venit timpul tau" Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hohoho

tare...

 

Incepe oare sa se lase cu anonime si virale interactive de manipulare si reclama ?

Ca lumea ! Nu este chiar cum scrie ..primul dar ..cel cu banca e pe fata .. :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×