Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Un barbat insarcinat!

Postări Recomandate

Un artist chinez, stabilit de mai multi ani in Statele Unite, a acceptat in toamna anului trecut sa devina subiectul unui experiment unic in lume: inseminare artificiala masculina si ducerea la bun sfarsit a sarcinii.

El este "insarcinat" in luna a opta si cel mai probabil va naste la mijlocul lunii iunie.

 

Un articol detaliat gasiti in Libertatea.

 

sa-a facut chiar o pagina web cu ajutorul careia comunitatea oamenilor de stiinta din intreaga lume, dar si cei care sunt curiosi pot sa afle stadiile pe care le parcurge proiectul: http://www.malepregnancy.com/.

 

Am trait sa o vad si pe asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E aiurea.

Daca Natura spune ca femeile trebuie sa dea viata nu putem noi sa schimbam asta.

Totusi cum au facut asta i-au facut schimbare de scx sau cum. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aproape sigur copilul va avea mutatii.

Oricum ideea ne proasta rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul este o fiinta extrem de curioasa. Si alte vietati sunt curioase, omul doar are capacitatea de a pune in practica unele chestii. Pe linga partea morala, care cred ca poate fi oarecum depasita cred ca aceste experimente pot avea rezultate imprevizibile pe termen lung asupra rasei umane...Mare-i gradina...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vizitat si site-ul, domnul Lee Mingway este de fapt o " mama purtatoare" cu risc serios de complicatii deoarece placenta in lipsa unui organ specializat ( uter) face aderenta la alte organe interne, putind da nastere la hemoragii severe in timpul operatiei cezariene. Au fortat mina naturii, cred ca in scop publicitar. Numai un excentric ar putea dori o astfel de experienta. Pentru ca depinde de factorul tehnico-material, pe termen lung numai o civilizatie ultra tehnocrata si-ar permite sa inlocuiasca femeia cu...barbatul, nu fara riscuri. Natura are timpul de partea ei, tehnica asta artificiala cu cit va prolifera cu atit va aduce declinul ramurii genetice care a ocolit circuitul normal...Si nu in ultimul rind, ma gindesc ce va simti primul copil din lume care are o mama...barbat! :oops:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E :? trecut de mijlocul lunii iunie, n-am aflat nimic la stiri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E  :? trecut de mijlocul lunii iunie, n-am aflat nimic la stiri...

 

Intr-adevar.

Cred ca nu le-a iesit ca altfel ar fi fost pe toate posturile de televiziune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate la-au omorat si pe barbatul ala.

Oricum tot ar fi trebuit sa aflam ceva, indiferent de rezultat.

Asa mi se pare normal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×