Sari la conținut
Forum Roportal
aspera_ad_astra

Craciunul si caldura

Nevoie ?  

7 membri au votat

  1. 1. Cum iti vei petrece Craciunul ?

    • singur/a
      0
    • cu prietenii
      0
    • cu persoana iubita
      3
    • cu parintii/rudele
      5
    • altcineva
      0


Postări Recomandate

Cu totii stim ca se aproprie Craciunul,o sarbatoare ce se petrece in familie cand esti copil cu parintii iar cand ajungi pe la o varsta mai inaintata cu persoana iubita sau cu prietenii apropiat si se fac schimb de cadouri si totul e frumos si bine.Acum la nivel practic marea majoritate a persoanelor trecute de 20 de ani daca sunt singure si nu au nici prieteni craciunul e un chin si nu aduce deloc bucurie.Acum eu am o intrebare: nu sunt noi oare prea dependenti de zicalele "asa se face" si "asa ar trebui sa fie" ? Spun asta deoarece daca esti o persoana si nu ai alaturi jumatatea de sex opus nu inseamna ca nu poti sarbatori craciunul si sentimentul ala de izolare ce apare (nu am nevoie de nimeni) e chiar prost fondat.Adica stai singur cateva luni si nu te deranjeaza si tocmai de craciun iti dai seama "ce greseala imensa ai facut". DE CE ?

Imi spunea un amic acum cateva luni "poate iti gasesti si tu pe cineva pana la craciun sa te vad si pe tine fericit" e rahat imi poate spune cineva mie de ce fericirea noastra trebuie sa fie determinata de o persoana de sex opus langa noi ?

Nu spun ca chestiunea asta e batuta in cuie si astept argumente.

De ce "trebuie" sa petrecem craciunul cu cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu TREBUIE sa petreci Craciunul cu cineva. Insa ai nevoie de afectiune, si o poti obtine numai in cuplu afectiv. Probabil ca spiritul Craciunului, in care eu cred, ne face sa ne dorim afectiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce "trebuie" sa petrecem craciunul cu cineva?

Nu "trebuie". Dar se stie ca nasterea Domnului este o sarbatoare de familie. Daca esti trecut de o varsta, deja se considera ca familia ta ar putea fii persoana iubita. Este doar o conceptie, nu trebuie sa o iei in seama daca nu vrei.

Numa bine :stars:

Editat de heidy2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×