Sari la conținut
Forum Roportal
jamy_ro

Stiti ce se poarta anul asta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din cate stiu eu sunt in mare voga tunsorile asimetrice care au prins si la noi ( chiar nu ma asteptam ) ...

 

 

Da, cum s-a tuns Andreea Marin si arata de parca a calcat`o mashina :jester: ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Par neglijent, crescut peste masura, decolorata ... cu bigudiuri in cap sa fie mai ordonata cate-una, daca-i legat cumva pe cap sa nu se vada ca intr-o parte e ridicat la cer iar pe alta e lipit de cap, e stil sportiva,  dar o coada de cal aiurea in varful capului si pe langa o coama de "leu"  parca nu arata a moda.   Mai sint si cei care NU se spala pe cap decat la coafor ... altele cu permanentul facut candva si se mai vad la capatul firului drept de 50 cm cate-o urma al trecutului ca-i de alta culoare, inca n-am vazut ca in Epoca de Piatra ca se mai leaga femeile pe cap cu baticuri si fularuri sau-si pun in cap o sapca  tot dintr-o alta vreme, ca sufla si un vant zilele astea si ar impiedica la vedere si mersul pe jos!!! 

Sint multe coafeze care se reclama ca lucreaza acasa, omu' a-s dus la una sa se tunda si tot ma intreba daca-i sta bine, i-am dat in mana aparatul de ras pe cap, voia sa merg si eu ca e foarte ieftin, prefer sa arat ca o femeie cu par pe cap ca nu demult inainte de restrictii am fost si a mai crescut, dar imi place ca n-am mai avut asa de lung par demult, imi acopera gatul din spate!!!   Daca se incinge vremea, voi vedea cum decid ca n-am vazut nici unde in saloane sa se faca curatenie, de asta mi-e frica!!!   Una care detine un salon, plangea la stiri la TV ca nu merg femeile pentru infrumusetare si n-are venituri desi ea a luat masuri, sint convinsa ca si la preturi a umblat.   Am vazut evreice cu tot parul bagat intr-o plasa pe cap, altele poarta basmale, parca religia le obliga sa-si ascunda parul, ele n-au treaba, dar vad unele fara nimic pe cap decat peruca.   Ce idee geniala o peruca, chiar ca nu m-am gandit la asta.  Mai stiam de cateva femei din Romania care-s coafeze dar s-au distantat imediat cand au fost angajate in saloane scumpe in zone exclusiviste unde un tuns pe par uscat scurtat 5 mm din par si in 3 secunde e gata clientul, costa $175.00 +tips ... veneau in comunitatea maghiara pentru evenimente/distractie/socializare ca se aduna lume foarte multa.  La inceputul carierei isi ofereau serviciile pentru jumatate pret ca nu aveau clienti ca nu se intelegeau in engleza, dar s-au pricopsit cu timpul si au trecut la alte servicii, manichiura si pedichiura pentru batrini pentru cazuri de unghii crescute in alte forme ca si masage medicale si sint platiti de la sigurarile medicale.   Merg in casa clientului, etc., ca nu pot fi transportate si acomodate unii in saloane sau au program de lucru care aparte dar lucreaza in picioare multe ore zilnic si au nevoie de servicii.  Si in salonul de unghii sint separeuri pentru masaje si e plin de barbati mai nou pentru aceste servicii.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×