Sari la conținut
Forum Roportal
Triple_X

Aduc banii fericirea ????

Postări Recomandate

Da! DAR trebuie sa stii sa ii folosesti! Cum spunea cineva: Traiesti ca sa mananci sau mananci ca sa traiesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
100% da ai bani ai ce vrei rezulta ca esti fericit

 

Da dar mai lipseste ceva....dupa parerea mea fericirea este redusa la:bani,libertate,dragoste.....si cam atat .....daca mai aveti alte pareri va rog sa le impartasiti cu toti :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca banii aduc fericirea. Desigur, banii nu pot rezolva unele probleme , oricat de multi ar fi , insa chiar daca ai necazuri, mai bine plangi dintr-un Mercedes decat dintr-o cocioaba... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bineinteles ca banii aduc fericirea. Desigur, banii nu pot rezolva unele probleme , oricat de multi ar fi  , insa chiar daca ai necazuri, mai bine plangi dintr-un Mercedes decat dintr-o cocioaba... :)

 

Dtreptate ai :)......da unde`i mertanu` ala acum ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu...dupa parerea mea banii nu aduc fericirea.Da,e adevarat ca aproape totul se invarte in jurul banilor.Daca ai bani esti respectat...multe persoane gandesc asa si cred ca sunteti de acord cu mine,insa nu totul se poate cumpara cu bani.Vreti exemple?DRAGOSTEA SI SANATATEA.Degeaba ai bani daca duci lipsa de aceste 2 elemente f importante in viata unui om.Banii sunt f importanti dar nu inseamna totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ziua de azi banii sunt foarte importanti si dau un simplu exemplu pe care il cunosc zic eu bine : eu ! Imi plac atatea lucruri incat stiu ca trebuie sa fac ceva sa castig mai multi bani ca sa le am .

intr-un fel cred ca ne este conditionata fericirea de stare materiala , nu stiu cateodata tind sa cred serios in chestia asta cateodata nici nu-mi mai pasa ma apuca optimismul ala debordant cand zic ca doar dragostea e cea mai importanta etc etc . Din fericire ma trezesc la timp si revin cu picioarele pe pamant si-mi aduc aminte ca totusi banii aduc fericirea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×