Sari la conținut
Forum Roportal
yoyo

...avem carne de mici!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

::): La o plimbare prin Madrid...in ChuecaZone,daca stiti pe unde vine asta...e un fel de RedLightDistrict al capitalei spaniole... :)

ce credeti ca poate vedea un turist?sau,de fapt,oricare trecator?

Nu exagerez cand va spun ca sunt firme romanesti(cel putin scrisul e romanesc) ce fac reclama la..da,ei bine, asa se pare: CARNE DE MICI... :) ...ce se spunea pe forum odata? "..in Spania exportam "muschi"..."??? se pare ca ne-au cam exploatat spaniolii forta de munca ...si din muschi, am devenit carne tocata...GO FOR IT!!!

..............IN ALTA ORDINE DE IDEI,...BINE V-AM GASIT,DRAGII MEI!!! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, yoyo, pe forumul Roportal !

 

In alta ordine de idei, mie mai degraba mi se pare ca am devenit culegatorii de capsuni ai Spaniei - si pentru a ajunge la acest "statut" stau romanasii nostri pana la disperare in fata ambasadei spaniole , doar - doar or apuca la un contract...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olandezii s-au săturat de muncitorii români. Noua regulă pe care vor să o impună pentru migranți

 

anți pe fiecare casă și, de asemenea, să limiteze numărul de locuințe ale lucrătorilor migranți pe o stradă. În Olanda, regula aceasta a fost deja aplicată în mai multe localități, în cazil studenților. De asemenea, angajatorii cumpără de multe ori case ieftine pentru a-și caza lucrătorii migranți și de multe ori, din cauza aglomerării, sunt ridicate probleme privind siguranța la incendiu și igienă.

 

Sursa: nltimes.nl

 

Nu inteleg atitudinea olandezilor!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olandezii s-au săturat de muncitorii români. 

 

 

Da, am primit si eu scrisoare ca ma vor deporta curand. :lol: 

 

M-am uitat putin pe sursa data de tine, eu nu as crede tot ce scrie acolo. ;) 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deloc nu la tine m-am gandit cand am citit acele randuri, ci la muncitori agricoli sezonieri.   

In ultima vreme nu am timp de citit prea mult si nu cunosc acea publicatie deloc, dar o voi face curand.

 

Din citite cunosc doar olandeziil, de aceea m-a surprins articolul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×