Sari la conținut
Forum Roportal
werbas

As putea sa ma integrez in societate?

Postări Recomandate

Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

 

Daca o gloata de prosti te-au facut sa-ti doresti "prietenia" lor inseamna ca nu esti departe de ei ... :cry:

Pana la urma ai nevoie de astfel de "prieteni" ? Daca iti vei cauta prieteni n-ai de ce sa nu gasesti ...

Sinucidere? Daca esti intr-atat de slab , laş ... adevarul e ca lupta e grea , iti consuma prea multa energie , e greu sa gandesti constructiv ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iata si poza mea aici

 

din punctul meu de vedere esti ok, arati normal. Nu esti orb, ciung... :jester:

 

Ah, da, ca idee, si eu fac sarbatorile singura...uite, deja suntem 3 :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iata si poza mea aici

 

Si ce are poza ta?

Din cate vad nu esti cel mai frumos om dar nici cel mai urat ...

Incearca sa alungi complexele , nu-ti fac decat rau ... Bine , acum sa nu ajungi nici narcisist :yahoo:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine mai subscrie la revelionul pe roportal impreuna cu werbas?

 

Mda, subscriu si eu. :yahoo:

 

Te intereseaza prea mult ce zic si ce fac altii, fii mai optimist si constructiv. Lucrurile si oamenii se mai schimba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da poti sa te integrezi in societate. Uite aici un om care a fost orfan si a crescut intr-un orfelinat in anii 50 in America, a avut si el asemenea probleme cand era mic si a vrut sa se sinucida, acum a ajuns faimos si a si scris cateva carti de povestiri din viata lui , aici e o povestire, nu e totul asa de rau cum pare :

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-6...mp;q=roger+dean

 

 

 

Mai multe povestiri de acelas autor din viata lui din trecut si prezent gasesti aici :

 

 

http://video.google.com/videosearch?q=roger+dean

Editat de jet li

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Werbas : tot asa plangea si insomnia - o fata, frumoasa, desteapta, foarte serios, dar ce folos, cand o auzi ce-i trece prin cap...

Ca si tine...

Vezi ce atuuri ai : nu e totul sa ai Skoda sau Nissan de la tata, casa de la mama, ca sa fii ceva. Apropo, la ce facultate esti? Sau, ce profesie ai ales - concentreaza-te pe asta, caci aceasta va fi baza in viitor.

SE face parada modei peste tot? Sa se faca... facultatea mea era o fabrica de fitze si o eterna parada a modei. So - what? (Si nu am facut ase-ul nici dreptul)

Legat de fizic - daca asta e parerea ta- si numai a ta- atunci pune mana pe fiare si du-te la stadion. Si eu am fost slabut, am fost gras, lenes, pana m-am apucat acum 1 an de fiare. Acum... as lasa cu gura cascata o batranica bine - :tease:

 

NU TE ASTEPTA SA TE IA NIMENI IN BRATE, ORICUM. Foloseste-tyi atuurile si traseaza-ti cariera.

Daca cineva te ia la misto, nu ezita sa i-o intorci (cu vulgaritate doar subinteleasa) si, daca te ataca fatis, fight back.

Grea teoria - a naibii, ca nici practica n-o fi chiar asa... :o:

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU stiu cum e in alte orase, dar in Constanta majoritatea prieteniiilor se fac pe celulare, masini, avantaje, afisari cu cineva care te face sa pari mai tare. Prieteniile intelectuale/de placere sunt rare... Si, drek rare da bune, pana la urma...

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×