Sari la conținut
Forum Roportal
werbas

As putea sa ma integrez in societate?

Postări Recomandate

Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

 

daca te gandesti la sinucidere inseamna ca esti las!!!

tu stii sa lupti? esti barbat sau ce? ti-ai propus vreo data sa darami muntii? nu ai vecini? nu ai colegi? nu cred ca stai intr-o localitate cu un singur locuitor...

in loc sa te gandesti la sinucidere mai bine ai casca ochii mari si ai actiona in cosecinta! imi aduci aminte de "ratusca cea urata"!

te rog... da-ti doua palme si treci si lupta! nimeni nu-ti va pune in traista nimic! daca nu ai amici, prieteni, iubita inseamna ca nu-ti doresti cu adevarat!...

sa te mai aud ca te plangi! :P (cred ca ai sesizat ca te-am dojenit doar... dar mesajul e cat se poate de serios.)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

Sa fii singur e bine! Daca nu ai cunoscut oameni atunci nici nu trebue, ei sunt niste creaturi diverse si agresive ( sa nu se supere nimeni). Si eu sunt singur, eram, dar acum nu prea. Ai nevoie de prieteni? Sa ai cu cine vorbi?

Eu ma impacasem cu ideia ca sa fii singur e cool, poti sa faci orce, ai timp liber si nu am nevoie de nimeni! Imi place!

Editat de LightHammer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fii singur e bine! Daca nu ai cunoscut oameni atunci nici nu trebue, ei sunt niste creaturi diverse si agresive ( sa nu se supere nimeni). Si eu sunt singur, eram, dar acum nu prea. Ai nevoie de prieteni? Sa ai cu cine vorbi?

Eu ma impacasem cu ideia ca sa fii singur e cool, poti sa faci orce, ai timp liber si nu am nevoie de nimeni! Imi place!

 

ia uite altul!

mai! da' a tunat si v-a adunat?! ia citeste mai sus si... la treaba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ia uite altul!

mai! da' a tunat si v-a adunat?! ia citeste mai sus si... la treaba!

Cei ma nene! Eu la sinucidere nu ma gindesc, daca nu am prieteni am prietena si restul amici!

Ce nu iti place?

 

Eu spun ca sa fii singur e bine, nu sunt vinovat ca esti de alta parere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

Ai parinti, frati, surori, bunici ? Ei sunt locurile unde ar trebui sa iti petreci sarbatorile...in familie. Eu iti spun ca prietenii vor aparea atunci cand te astepti mai putin....eu cred ca aici iti vei gasi prieteni pentru care nu conteaza infatisarea, sexul, religia sau care femei ai...aici vei gasi cativa carora le pasa doar de a ta gandire, dar cei din familie vor ramane prieteni de baza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricine se poate integra in societate, degeaba esti disperat

numai ca trebuie sa faci si tu ceva, cel putin pentru a te simti multumit in suflet

Editat de Dirtyangel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

 

foarte multi oameni sunt in situatia ta, doar ca putini recunosc...

nu te mai raporta la altii, daca nu te plac : pierderea lor

fi asa cum esti tu si ... curaj.... ai sa vezi c-o sa vina si vremuri bune :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei ma nene! Eu la sinucidere nu ma gindesc, daca nu am prieteni am prietena si restul amici!

Ce nu iti place?

 

Eu spun ca sa fii singur e bine, nu sunt vinovat ca esti de alta parere.

 

mai nene... eu n-am nici o problema... altii au! eu doar constat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×