Sari la conținut
Forum Roportal
GLAMOURGIRL

PRIETENIE SI DRAGOSTE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este nevoie de multa intelegere, timp si

incredere ca sa castigi un prieten apropiat.

Cum eu ma apropii in viata de o perioada de

totala nesiguranta, prietenii mei sunt comoara

mea cea mai de pret.

 

As vrea sa gasesc raspuns la citeva intrebari:

1. Poate fi pritenia distrusa din cauza dragostei?

2. Poate fi prietenia transformata intr-o dragoste adevarata?

3. Poate suferi prietenia din cauza dragostei?

4. Poate suferi dragostea din cauza unei pritenii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este nevoie de multa intelegere, timp si

incredere ca sa castigi un prieten apropiat.

Cum eu ma apropii in viata de o perioada de

totala nesiguranta, prietenii mei sunt comoara

mea cea mai de pret.

 

As vrea sa gasesc raspuns la citeva intrebari:

1. Poate fi pritenia distrusa din cauza dragostei?

2. Poate fi prietenia transformata intr-o dragoste adevarata?

3. Poate suferi prietenia din cauza dragostei?

4. Poate suferi dragostea din cauza unei pritenii?

 

o prietenie de multi ani se poate strica intr-o secunda din cauza dragostei.....si la fel de bine o prietenie se poate transforma in dragoste....care sa dureze o viata....depinde foarte mult de caracterul persoanelor respective si conteaza foarte mult sa nu strici o prietenie daca nu esti sigur ca o posibila relatie se va sfarsi bine....exista riscul de a pierde un prieten adevarat...sau riscul de a lasa iubirea sa treaca pe langa tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o prietenie de multi ani se poate strica intr-o secunda din cauza dragostei.....si la fel de bine o prietenie se poate transforma in dragoste....care sa dureze o viata....depinde foarte mult de caracterul persoanelor respective si conteaza foarte mult sa nu strici o prietenie daca nu esti sigur ca o posibila relatie se va sfarsi bine....exista riscul de a pierde un prieten adevarat...sau riscul de a lasa iubirea sa treaca pe langa tine

 

 

Si care atunci e solutia? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca solutia e riscul,ci precautia.Trebuie sa incerci sa-ti cunosti cat mai bine atat prietenii,cat si iubitul.nu te avanta asa,pt ca s-ar putea sa-ti para rau mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa gasesc raspuns la citeva intrebari:

1. Poate fi pritenia distrusa din cauza dragostei?

2. Poate fi prietenia transformata intr-o dragoste adevarata?

3. Poate suferi prietenia din cauza dragostei?

4. Poate suferi dragostea din cauza unei pritenii?

 

 

In cazul meu, dragostea nu a distrus prietenia, ci a sadit-o si mai bine. Si da, prietenia mea s-a transformat in dragoste fara sa ne dam seama. Am realizat abia peste multi ani, cand ne-am mai reintalnit dupa un timp in care nu mai comunicasem, nu se mai vazusem. Si ca sa continui, prietenia noastra n-a suferit din cauza dragostei, desi iubeam eram separati, mereu am fost...iar la ultima intrebare depinde de situatie: daca partenerul este gelos sau invidios pe pritenul/prietena in cauza, atunci sigur relatia in cauza va avea de suferit. E vorba de incredere, daca nu exista, nu poate exista nici relatia.

Editat de Lovely One

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Consider ca prieteni-iubiti- vei mai avea insa un prieten adevarat cu greu se gaseste. apreciaza-ti prietenii si gandeste-te de 2 ori inainte sa faci un pas decisiv cu o relatie, cu un actual amic. daca iubitii vin si pleaca prietenii vor fi mereu acolo.

alege cu intelepciune.

la toate intrebarile tale raspunsul este "da" insa invata sa faci diferente pe situatii asa cum faci si pe persoane.

Multa bafta :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Consider ca prieteni-iubiti- vei mai avea insa un prieten adevarat cu greu se gaseste. apreciaza-ti prietenii si gandeste-te de 2 ori inainte sa faci un pas decisiv cu o relatie, cu un actual amic. daca iubitii vin si pleaca prietenii vor fi mereu acolo.

alege cu intelepciune.

la toate intrebarile tale raspunsul este "da" insa invata sa faci diferente pe situatii asa cum faci si pe persoane.

Multa bafta :flowers:

 

Si in cazul in car tre de ales dragoste sau prietenie? :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×