Sari la conținut
Forum Roportal
nickman

ce parere aveti de postul protv?

Postări Recomandate

Cam asta e intrebarea.Am ales acest post pentru ca personal il consider cel mai ofensator post de televiziune romanesc destinat unui public mai mult decat comercial.Sunt multe de zis.Astept parerile voastre. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe de zis, insa pentru un asemenea post nu merita sa imi obosesc prea mult tastatura . Pe scurt : o televiziune jalnica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inafara de filmele care uneori sunt bune si de anumite seriale ca de exemplu: Seinfeld, are o grila jalnica de programe. Dar la cata prosrie am vazut peste tot, nu ma mai mira nimic. sa-au vandut toti pe rand. Incepand cu Andrei Gheorghe si terminand cu Bleont.

 

Singurul lucru bun la ProTV este postul acasa, pentru ca ne de ultimele telenovele. :eye: ](*,) #-o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e simplu: sa-au prostit si continua sa o faca, cu trecerea timpului....

Pro tv decade si Prima se ridica!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt altele mult mai nasoale pe langa care ProTv e mic copil.

 

Un exemplu ar fi OTV.

Mereu cand mai discut cu o cunostinta imi vorbeste de ce a mai anuntat X pe OTV ca va fi cutremur si ca ii e frica. ::):

Si multe alte chestii de genul asta.

 

Calitate....rar ai sa ma gasesti pe la televiziunile din ro pentru ca banul isi spune cuvantul. Mai sunt si unele emisiuni raspandite pe la diverse televiziuni dar unde si acolo comercialul si atragerea de audienta isi spune cuvantul si iese o varza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place protv asa si asa.imi place teo de ex si alte emisiuni de diverisment unele filme care sunt superbe.stirile cu andreea esca de asemenea.dar totusi mi se pare o tv de nota 8 ca nu prea au cine stie ce emisiuni tot alea sunt,e deja monoton.mai ca lumea sunt prima,acasa,si antena1.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:dee Super faza cu vacile mileniului.Mai serios vorbind cred ca cel mai mult condamn stirile in care in afara de accidente,violuri etc. nu poti gasi nimic interesant.Ma gandesc in special la cele de la ora 5 dar si celelalte emisiuni de stiri sunt pline de asemenea mizerii.Cei de la antena 1 au incercat la un moment da sa introduca la ora 5 un jurnal de stiri de ondene in locul acelor porcarii.Rezultat:intr-o luna a fost eliminata deoarece nu aveau audienta si au reintrodus aceste asa-zide stiri de INTERES NATIONAL.Mi se pare mie sau a ajus acest popor la un asa nivel de indobitocire? :? Andreea esca si celelalte pseudovedete sunt de fapt niste figuri pentru consumatorul de rand.Si,intre noi fiind vorba,cum poate un prezentator de stiri sa fie vedeta?Ceea ce face Esca este implicarea afectiva a telespectatorului.Privirea ei asa zis sincera,pentru ca pare sincera,face sa fie stimata de toate lumea.IN realitate nu e asa sincera si devotata pe cat pare,mie mi se pare de o ipocrizie nemaipomenita.Faceti diferenta intre un jurnal de la protv si alte posturi cu specific sau n24.E o mare diferenta si ea se numeste profesionalism si bun simt.Mai scapa cateodata cate un film bun....dar se intampla rar si atunci cand filmul are o durata initiala de o ora si jumatate ei au grija sa-la faca de doua ore jumate datorita aclupului de publicitate asa ca eu prefer sa nu ma uit.Mai astept parari daca mai exista... :) :cyclopsani:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca ati avut ocazia sa va uitati macar de cateva ori la stiri de pe posturi straine. Ma uitam des intr-o vreme la RTL, PRO7, SAT1, etc.. Nu am vazut nicodata stiri gen "protv-ora5". Altele sunt problemele care se pun, altele sunt subiectele care se discuta. Ar rade toata lumea si cu ca*ru de un astfel de post daca la stiri as transmite noutati despre vasilica din valenii de munte care sa-a batut cu concubinul si acuma vrea sa sara de pe bloc. Ce legatura are asta cu stirile ? Ce ma intreseaza pe mine mizeriile acelea ? Avem parte destula de ele in orice parte ne uitam.

 

Bineinteles ca televiziunile se inchina zeului comertului, de acolo traiesc, de aceea au fost infiintate. (scoatem din discutie TVR, ca nu mai terminam....). Dar si aceasta atitudine de indobitocire inconstienta in numele banului este o greseala. Chiar si din punctul lor de vedere. Vrei un public sanatos din punct de vedere psihic sau vrei sa ai 10milioane de violatori de vaci pe post de telespectatori la emisiuni gen "din dragoste" ? Cred ca nu. Asa ca ce ar trebui sa faca toate televiziunile, ziarele si orice mijloace de influentare a maselor e sa dea un pumn in gura lumii prin schimbarea esentei mesajului transmis. Da, de asta are nevoie societatea romaneasca, de un sut in cur. Dar asta o poate face cel care are putere. Cum vi sa-ar parea o coalitie intre televiziuni in lupta de "culturalizare" a maselor ? Normal, daca antena1 incearca ceva onorabil, dar protv&co continua cu porcariile, romanul de rand (care e bou) prefera stirile de la protv care ii arata o jugulara sparta si un prost calcat de tren. Dar daca nu ar ma avea la ce sa se uite si in lipsa de asta nici n-ar mai avea cu vecinul, care e la fel de bou, subiect de discutie gen "ai vazut ce-a batut-o ala pe aia ?" atunci ar incepe sa se gandesca si el la "nemurirea sufletului". Si de acolo ar pleca totul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..pai da! de ce sa aruncam cu pietre acolo unde stim ca ne-ar durea si pe noi?Recunoasteti: aveti o o posibilitate, ce mai, e un drept universal : puteti alege! Puteti alege : sa schimbati canalul, atunci cand creierasul incepe sa dea puseuri....; sa schimbati ambianta...decat cu ochii(si urechile) concentrate pe cea mai noua prostie de la tv,mai bine va cautati alta distractie...si pana la urma, cine va tine lipiti de ecran?(poate doar frigul de afara,oboseala, plictiseala, dependenta,..cag. in plus???).... Haideti, anima!!! Si ar mai fi o solutie : in loc sa trimitem msg aici in forum despre "cat de nasoala e televiziunea cutarica!!", n-ar fi mai bine sa bombardam chiar sursa nevrozei noastre anti-media? si nu asa, artizanal...ci strategic, cu telefoane la Relatii cu publicul...sa le inrosim si lor firul....

Hai ca mi-ati placut!..si la mai mare: poate daramam PRO-TV-ul!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×