Sari la conținut
Forum Roportal
empor

Botoşani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Botosaniul e a 3-a mea casa. 

Ciudat este ca nu am absolut nici un amic acolo. Bine, exclud pensionarii care stiu "al cui sunt". Merg de mai bine de 20 de ani, si nu am dat de tineret :resent:

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu pensionarii nu se poate lega o prietenie???   Am auzit de la multi fraza asta si toti erau din Romania de diferite nationalitati.   Asta-i parte din acea spalare de creier de care nu se poate debarasa.   Pensionarea acolo in cepe la 55 de ani, nici nu sint batrani oamenii la acea varsta.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de pensionari de Romania, nu pensionari de Occident. Alta mancare de peste. Pensionarii de Occident calatoresc, au hobby-uri, se dau pe role in parc.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, The Unknown a spus:

Cu pensionarii nu se poate lega o prietenie???

Am prieteni pensionari, dar "acasa ". Cei din Botosani nu au nimic in comun cu mine, si nici nu sunt la fel de deschisi.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, The Unknown a spus:

Cu pensionarii nu se poate lega o prietenie???   Am auzit de la multi fraza asta si toti erau din Romania de diferite nationalitati.   Asta-i parte din acea spalare de creier de care nu se poate debarasa.   Pensionarea acolo in cepe la 55 de ani, nici nu sint batrani oamenii la acea varsta.    

Ăștia de 55 de ani nu leagă prietenii, se angajează din nou la Securitate.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

horia-mitoc-satul-de-piatra-Copy.jpg

https://substantial.ro/ce-comori-turistice-ascunde-romania-iata-satul-din-piatra-aflat-in-nordul-tarii/

"În nordul României se află un sat inedit, unde timpul pare că s-a oprit. Aici, totul este construit din piatră și totul pare ieșit dintr-o poveste veche. Numele satului este Horia și aparține comunei Mitoc și se află la 80 de kilometri de Botoșani." 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să fac niște poze prin Bostonșani.

E mult mai frumos decât Sușeava. Asfaltul e la fel de prost, în rest e drăguț. 

Asta e pădurea de la "Stejarul", la câțiva km de întrarea în oraș dinspre Sușeava.

received_2809532276023216.jpeg

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa spune lumea călătoare p-acolo. Ca e un oraș drăguț. Din ce trăiește lumea care nu e la Buget? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 55 minute, Rodica` a spus:

Din ce trăiește lumea care nu e la Buget? 

Cine? :lol2:

Rare cazurile.

Tata a lucrat aici la o societate de asfalt, balastiere și betoane, privată.

Nu știu ce afaceri mai merg, au ceva restaurante frumoase, în care își fac nunțile tinerii diasporeni. Foarte mulți bărbați se apucă de transporturi internaționale, cu camioane și dube.

Mai văd familiști tineri, ăia probabil sunt pui de bugetari.

Au service-uri auto, dar sunt de râs toți meșterii de aici. Merg la Iași sau Suceava pentru servicii decente.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×