Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

Lasă muzica să spună cum te simţi....

Postări Recomandate

Sunt epuizata, nu credeam vreodata ca voi plange de oboseala. Nici ca vor fi zile in care o sa cred ca voi muri din pricina ei, efectiv.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, Fiero a spus:

Sunt epuizata, nu credeam vreodata ca voi plange de oboseala. Nici ca vor fi zile in care o sa cred ca voi muri din pricina ei, efectiv.

 

Se poate muri de oboseala, epuizare si s-a murit pe capete in comunism femei mai ales care lucrau fara pauza acasa si la locul de munca inainte de mari sarbatori si ________   Am avut o vecina, una din fiice venea din Iasi cu logodnicul de Craciun, erau studenti si ea ca mama voia sa impresioneze pe viitorul cu mancaruri si prajituri superbune.   Mai trecea la noi sa ne spuna cat a muncit, ca era la 5 pasi, cu trenul de seara i-au venit vizitorii, ea s-a intins umpic pe marginea unei canapele ne-a spus, pana ajung tinerii.   Au tras usa camerei unde ea dormea, au petrecut cu prieteni, a trecut si Anul Nou si ea tot acolo era pe canapea moarta de 7 zile si n-a observat nimeni. Era frig pe vremuri si caldura nu se facea in toata casa.  Inima i-a cedat.   Au ramas si la inmormantare tinerii grabiti, nimeni n-a mentionat cat de bune au fost bucatele, totul era terminat, vase nespalate peste tot  si un deranj parca potopul a trecut, dupa cateva "ceaiuri" in casa cu multa horinca.  Au inchis casa si au plecat inapoi la facultate.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×