Sari la conținut
Forum Roportal
Fluturel

Vorbitul in somn

Postări Recomandate

De cateva zile nu mai pot sa dorm apropae deloc. Nevasta mea a inceput sa vorbeasca in somn, destul de tare. Eu am un somn foarte ... sensibil, la genul si daca pui mana pe clanta de la camera, ma trezesc... dar, sa mai vorbeasca cea de langa tine...

 

Ei ... aseara am si profitat de faptul ca nu ma lua somnul si am stat foarte atent sa vad ce zice. Si MAAAARE mi-a fost mirarea cand am obsearvat ca vorbeste intr-o limba foaaaarte ciudata. Nu am inteles nici un cuvant din ceea ce zicea. Era un fel de pasareasca...

 

Ce parere aveti ? Daca stau sa ma gandesc parca si copiii mici cand ii trezesti din somn si vor ei sa vb. cu tine, tot intr-o pasareasca din asta iti vorbesc...

 

Sper sa iasa un subiect interesant ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tata vorbea in somn ...dar nu era pasareasca ...la un moment dat zice vesel "si-un covriiiiiiiiig" am ras singura in camera ailalta de numa '... apoi alta dat eram intr-o delegatie am dormit gramada ...unul dintre ei avea treab cu ceva credite la banci :yawn: ... nush ce sa zic, depinde pe unde umbla fiecare in somn ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sora mea vorbeste in somn...de o intrebi ceva iti spune tot,cu amanunte, intr-o seara am interogato....cat am ras in seara aia :yawn: dimineata nu si-a mai adus aminte de nimic :no:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi mai zice sotul ca vorbesc iar daca ma intreaba ceva...ii raspund :no:

Dar de la a treia intrebare ma trezesc...asa ca nu prea are timp sa scoata mare lucru de la mine :o:

 

 

De cele mai multe ori cand am cosmaruri vorbesc. :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vorbesc in somn daca sunt foarte obosita, dar daca cineva imi raspunde sau ma intreaba ceva ma trezesc. Sotul meu spune ca nu prea se intelege ce zic :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O posibila cauza ar fi stresul, daca are vreun serviciu mai agitat, sau are vreo problema... dar daca nu vorbeste in romana... :flowers:

Nu stiu ce sa zic, tu nu ai intrebat`o daca isi aduce aminte ceva? Sau macar stie ca vb in somn?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O posibila cauza ar fi stresul, daca are vreun serviciu mai agitat, sau are vreo problema... dar daca nu vorbeste in romana... :flowers:

Nu stiu ce sa zic, tu nu ai intrebat`o daca isi aduce aminte ceva? Sau macar stie ca vb in somn?

 

De stiut cica stie, dar nu isi aduce aminte nimic. Cred ca maine iau un reportofon...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inregistreaz`o... Daca tu crezi in extraterestr, poate comunica cu ei :flowers: Exista astfel de persoane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×