Sari la conținut
Forum Roportal
bpt

Probleme cu prelucrarea pe calculator a unui film inregistrat pe CAMERA VIDEO

Postări Recomandate

Mi-am cumparat prin 2002 o camera video digitala sony care inregistreaza pe casete HI 8. Mi-am cumparat o placa de captura care sa permita o captura digitala si un soft pentru captura si prelucrare imagine PINACLE. Cand am facut captura am facut-o pe full DV quality, iar compresia o fac in format mpeg2. Problema e ca dupa ce am facut mai multe incercari nu am reusit sa obtin o calitate a unui DVD nici macar apropiata de cum se vede daca redau imaginile direct de pe camera pe televizor. Rog sa-mi raspunda cineva ca sunt de-a dreptul disperat. Am bagat o gramada de bani in treaba asta si ma ingrijoreaza ideea ca la un moment dat as putea pierde filmele mai vechi, nemaivorbind ca o caseta pentru imprimare digitala de 90 min e vreo 500.000 LEI. Am un PC de 1,5 GHz, 512 SDRAM, 256 video RAM, HDD 120 GB, placa de captura digitala. PLEASE HELP!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai buna metoda de a transfera continutul este prin portul firewire (aka ieee 1394 ).

Daca nu ai un astfel de port pe placa de baza trebuie sa-ti cumperi o placa pci cu un astfel de port. Iti va mai trebui si cablul ( 20 ron - 40 ron / 2 m )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cea mai buna metoda de a transfera continutul este prin portul firewire (aka ieee 1394 ).

Daca nu ai un astfel de port pe placa de baza trebuie sa-ti cumperi o placa pci cu un astfel de port. Iti va mai trebui si cablul ( 20 ron - 40 ron / 2 m )

 

 

Am un port fire wire pe placa de captura dar pare-se ca tot degeaba.

Plese HELP ca nu stiu ce sa ma mai fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×