Sari la conținut
Forum Roportal
ade20

taxa vama

Postări Recomandate

am adus in tara in august 2006 un golf 4 la mana a doua ,an de fabfricatie 2000.Din acte nu se intelgea daca e euro 3 ,insa am fost asigurata ca e euro 3.am platit vama,insa am avut surpriza sa aflu ca e de fapt euro 2 si nu am cum sa inscriu masina.acum as dori sa duc masina inapoi si am auzit ca as putea sa recuperez vama daca scot masina din tara.am fost la vama din timisoara sa intreb acest lucru dar am fost informata ca nu mai am cum sa-mi recuperez banii...intrebarea e : exista vreo lege privind inapoierea vamii in aceasta situatie?nu prea ma pricep la lucrurile astea...am auzit ca au fost persoane care au fost in aceeasi situatie si au reusit sa isi ia banii pe vama inapoi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca totusi vrei sa pastrezi autoturismul intereseaza-te de legea care intra in vigoare de la 1 ianuarie 2007. Nu stiu daca e valabila pentru masinile care deja au fost introduse in tara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca totusi vrei sa pastrezi autoturismul intereseaza-te de legea care intra in vigoare de la 1 ianuarie 2007. Nu stiu daca e valabila pentru masinile care deja au fost introduse in tara.

 

 

pai tocmai asta e ideea...vreau sa o scot din tara inainte de 1 ianuarie 2007 si sa o bag din nou prin 2 ,3 ianuarie ca sa fiu sigura ca o sa pot sa o inscriu...dar taxa care va trbui sa o platesc va fi de 3000 de euro...de aia as vrea sa-mi recuperez banii pe vama...si am auzit ca au fost persoane in aceeasi situatie(masina nu putea fi inscrisa) si au reusit sa isi ia inapoi banii pe vama cand au scos masina din tara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×