Sari la conținut
Forum Roportal
Triple_X

Ce credeti voi despre Rap?

Postări Recomandate

cand eram mica eram rapperitza (cica...), acum daca ma intrebi numele unei singure formatii din cele pe care le ascultam, ma pierd...

Cu toţii mai trecem prin etape din astea :bye:

Eu ascult rareori Veritasaga şi Criss Blaziny , nu prea sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. intre rap si manea nu exista nici o legatura (rapul transmite un mesaj fie el social, personal, poate chir si abstract iar maneaua are ca subiecte decat iubire, bani si etc etc..{cine nu stiue subiectele proaste pe care le abordeaza maneaua}, as putea continua disocierile intre genuri la nesfarsit)

Rapul nu e altceva decat manea.

Eu decid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ooo, muzica rap e nasoala...o mare parte din ea...bineinteles ca exista si exceptii, dar parerea generala e ca rapperii exagereaza in versurile lor, iar ritmul este obositor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rap-ul va evolua catre ceva mai frumos ... cu psihedelic practice

http://www.youtube.com/watch?v=wLXdws1o1dc&hl=en&fs=1

 

 

The Doors si Infected Mushroom, care adopta stiluri precum alternative/rock/psychdelic sau psychedelic trance/ambient, ce treaba au cu rap-ul?

Apropo, ar fi mai potrivita piesa Artillery.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, pentru ca vor evolua, deja au modificat ritmul si au introdus dansul acrobatic. Sus este doar un exemplu de ingemanare ca sa zic asa... fuziune !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, pentru ca vor evolua, deja au modificat ritmul si au introdus dansul acrobatic. Sus este doar un exemplu de ingemanare ca sa zic asa... fuziune !

 

 

Am deschis eu un topic despre artistii respectivi. Sunt printre cei mai buni artisti din sfera muzicii electronice in materie de prestatii live. Sunetele lor sunt unice. Adica... Infected Mushroom.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rap-ul va evolua catre ceva mai frumos ... cu psihedelic practice

probabil ca nu gresesti... doar ca nu evolueaza-n bloc, e extraordinar de variat, cum bine a scris po.ntless mai inainte; e instructiv sa incepi cu NWA sau Outkast cand cunosti genul asta, dar si mai instructiv e cand afli ca el nu se termina deloc cu 50 Cent sau Lil Wayne.

 

Madlib - Lil Black Boy

http://www.youtube.com/watch?v=Hdmzn6f0MqA

 

J Dilla - Nothing Like This

 

Flying Lotus - Fall In Love

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×