Sari la conținut
Forum Roportal
Triple_X

Ce credeti voi despre Rap?

Postări Recomandate

ca text,ca mesaj social..da..e oca!spune lucrurilor pe unul din numele lor,in felul propriu acestui gen de " a protesta" la-as numi mai degraba decat
Editat de Khabalew

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Partea instrumentala este de asemenea mult mai elaborata avand varii influente, de la jazz (hip-hop-ul sta la baza acid-jazz-ului) si funca la rocca, down-tempo, trip-hop, chillout, etc.

[snapbacca]65599[/snapbacca]

 

avea unu` o semnatura pe ceva forum..."it`sa a mixture between jazz and funca...it`sa called junca" :spiteful:

 

lasand gluma la o parte, sunt convinsa ca tot ce primesc in materie de hip hop de la mass media e total junca. nu pot sa exprim o parere pentru ca nu am aprofundat niciodata acest gen de muzica. pot sa apreciez mesajul social, cat de bine la-au exprimat si cum au ajuns sa caraacterizeze o eopca si o societate. dar nu mai mult, pentru ca hip hopu` ain`te really my cup of tea :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda.. probabil respectivul ii baga in buzunar pe Ronny Jordan, Stanley Clarke, Gil Scott, Herbie Hancock, Erykah Badu si altii la capitolul muzica. Respectele mele..

In ceea ce te priveste, poti sta linistita

Sage_Francis___Cup_of_Tea.txt

Editat de Khabalew

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hip-hop-ul reprezinta o atitudine,un mod realist de a privi viata,o stare de spirit..o adevarata cultura.Este o muzica cu mesaj.

Multi ar zice ca versurile sunt vulgare.E adevarat ca unii dintre artisti folosesc o exprimare mai dura,dar aceasta muzica nu este una comerciala...ea prezinta viata asa cum este.

Hip-hop-ul este o muzica cu personalitate puternica si bine ancorata in realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rap=prostie shi vulgaritate.e muzik pt oameni ignoranti ce mai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

te rog nu mai folosi scrierea de mirc (sh, tz, k). mersi :crazy:

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rap=prostie shi vulgaritate.e muzik pt oameni ignoranti ce mai

te rog nu mai folosi scrierea de mirc (sh, tz, k). mersi :resent:

 

 

 

 

 

ohoooo... chiar k d la halloween vi... dak nu cunosti nu vorbi... k scoti perle p gura

Editat de white_devil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rap=prostie shi vulgaritate.e muzik pt oameni ignoranti ce mai

te rog nu mai folosi scrierea de mirc (sh, tz, k). mersi :D

Nu neaparat. Am vazut si texte inteligente. Ce n-am vazut insa, este rasuflarea de cursa lunga, gandirea dusa pana la capat, pana la ultimele consecinte, studierea unor simboluri mai abstracte.

 

Text de la Parazitii: "De dragul diversitatii, citeste o carte!" - singurul text din rapul romanesc ce te indeamna la cultura, si o face intr-un mod.. patetic.

 

By the way, eu cred despre rap ca nu se scrie cu majuscula, ca in titlul topicului. :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Necunoscatorii mai bine sa nu comenteze. Bitza nu are treaba cu rapul , de asemenea daca asculti Mafia si Pararazitii nu inseamna ca sti totul despre rap .

Offtopic:

ma uitam zilele trecute la emisiunea Miezul problemei parca si erau invitati Vijelie, Costi Costita si Valcea .Spunea Valcea sau cum dracu il cheama ca ei (manelistii) se aseamana foarte multe cu cantaretii de rap din state...si s-au comparat chiar cu Elvis....a ...si au mai zis ca au cantat intr-un bar de prin Germania un mel. rock cu influiente de manea si au fost aplaudati la scena deschisa :resent: . Sunt incredibil manelistii astia...in fine vroiam sa fac o legatura intre rap..negrii..si manea :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×