Sari la conținut
Forum Roportal
Triple_X

Ce credeti voi despre Rap?

Postări Recomandate

Bita.....ce parere aveti despre acest bita ??Acum ca tot m`am inscris si yo aci la voi.....as vrea sa aflu si yo cate ceva despre Bita.....am auzit ca,candva a fost cantaret de muzica etno....acum nu stiu care este realitatea...dar sper sa primesc raspuns la aceasta intrebare.....ms mult fratilor :) :):)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da intr-adevar pe vremuri facea parte din trupa Ro-Mania.Mie imi place cum canta iar ultimul album,Sevraj mi se pare super oca. :dee

Despre muzica rap am o parere f buna deoarece este si muzica care ma reprezinta.Nu multi inteleg acest gen :) ..iar daca nu stii sa citesti printre randuri nu ai cum sa intelegi aceasta muzica.

Daca tot ai cerut niste informatii despre el poti intra pe site-ul http://www.rebelmusic.ro/ :

"*Bita are 25 de ani

A devenit cunoscut datorita colaborarii cu Cheloo (piesa "VICII" a obtinut 4 nominalizari la Premiile MTV 2004).

* A mai colaborat in trecut cu PARAZITII pe piesa "Fara tine" de pe albumul "Categoria Grea" si pe albumul solo al lui OMBLADON.

* Dupa ce a activat in diferite proiecte muzicale in ultimii 7 ani, a semnat cu REBEL MUSIC anul trecut iar in prezent se pregateste de lansarea primului album solo.

* Prima aparitie discografica in noul trip a fost piesa "Verdele meu" de pe compilatia SABOTAJ de anul trecut.

* Pe 7 septembrie va apare pe piata albumul de debut intitulat SEVRAJ.

* Primul single se numeste URMATORUL PAS si este un featuring cu TATAEE care semneaza si productia muzicala. Videoclipul va fi difuzat incepand cu 20 AUGUST.

* Albumul contine 12 piese plus interludii si include featuring-uri cu CHELOO, OMBLADON, TATAEE, RAcaU, FREAcaADADISca, DJ DOX, ADRIAN DESPOT si ca-GULA.

* Primul album soul urban de la noi: stradal, sentimental, sincer, violent, liric."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Vorbeste vinul" mi se pare foarte reusita... nici "Primul pas" nu e rea... oricum, Bita promite foarte multe, iar primul album intareste aceasta afirmatie... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ms mult pentru informatii cu toate ca nu ma asteptam sa`mi ansiri toata activitatea muzicala(de cand sa`a apucat de rap) dar iti admir gustul muzical(de rap normal....mai ales Bita) si iti multumesc pentru ca m`ai lamurit in aceasta privinta...ms mult de tot :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Monique cred ca sa`a realizat....exact asa cum si`a dorit si in caz de nu ai ascultat "Spr ca n`o sa fiu eu"....ti`o recomand yo....e misto cu draci si mai este faza aia cu vrrr.... mortala :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la etno la rap sau de la RO-MANIA la bita e o cale atat de lunga/

ca putine clipe i-au trebuit lui BItA sa ajunga....

(WIsMASTER-"La bita care-a rasarit")

mie unul mi se pare foarte ciudata trecerea asta atat de brusca....macar daca genurile erau apropiate ...mai mergea...dar asa?schimbare capitala....bita asta e cumva o c..... a muzicii romanesti?(scuzati expresia)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ms mult pentru informatii cu toate ca nu ma asteptam sa`mi ansiri toata activitatea muzicala(de cand sa`a apucat de rap) dar iti admir gustul muzical(de rap normal....mai ales Bita) si iti multumesc pentru ca m`ai lamurit in aceasta privinta...ms mult de tot :)  :)

 

Np(nu ai pentru ce) ::):

 

Wismaster e ciudata chestia asta...ca a trecut de la un gen muzical la altul ...dar trebuie sa recunoastem ca a iesit ceva misto...o schimbare in bine..in schimb ce sa zicem de cei care "cantau"dance si acum sa-au dat pe manele(gen Daniela Storfi)...astia sunt de cacat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

Wismaster e ciudata chestia asta...ca a trecut de la un gen muzical la altul ...dar trebuie sa recunoastem ca a iesit ceva misto...o schimbare in bine..in schimb ce sa zicem de cei care "cantau"dance si acum sa-au dat pe manele(gen Daniela Storfi)...astia sunt de cacat.

 

Sincer sa fiu.....mi`ai luat cuvintele din gura...vroiam sa`i zic acelasi lucru lui wismaster dar mi`ai luato inainte....si sunt de acord cu parerea ta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer sa fiu.....mi`ai luat cuvintele din gura...vroiam sa`i zic acelasi lucru lui wismaster dar mi`ai luato inainte....si sunt de acord cu parerea ta :)

 

::): f bine faci :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×