Sari la conținut
Forum Roportal
N!gh7 W0lf

Ca sa nu mai apara fereastra cu Username si parola

Postări Recomandate

Am instalat un AutoPatcher pentru windwos,care am citi ca e foarte bun.Asa si e,el mi-a rezolvat multe probeleme care le aveam.Dar acum cand deschid calulatorul,apare caseta cu Nume si Parola,dar nu am parola si las gol acolo si dau OK . Si intra la desktop.Cum sa fac sa nu apara acea caseta,si sa intre direct la desktop ? Multumesc :clapping: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca:

start-run-gpedit.msc-

apoi : computers config.-windows settings-security settings-local policies-security options-

La sectiunea interactive logon : do not require ctrl_alt_del : enable

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam tarziu, dar totusi: Intra la Control Panel / User Accounts / Change the way users log on or off si bifeaza Use the Welcome Screen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In control panel cauta Tweak UI si da click pe tabul LOGON. Acolo bifeaza casuta "Log on automaticaly at system startup"

 

Parerea mea este urmatoarea: daca ai instalat patch-ul acela sa iti apara casuta cu username si parola, ai facut-o pentru securizarea sistemului. Problema este ca tu nu ai parola...si folosesti contul de administrator probabil, ceea ce e destul de grav. Degeaba bagi zeci de patch-uri de securitate, daca cele mai simple chestii nu le iei in considerare: folosirea unui alt cont decat cel de administrator, folosirea unei parole, si (avansat) schimbarea numelui "Administrator" in altceva.

 

Dar de ce mai ma mir, cand s-a reusit sa se sparga reteaua locala a unei firme (nu dau nume, insa cazul e concret si il cunosc aproape detaliat de la un prieten care se ocupa de securitatea retelelor), chiar daca avea angajat un administrator de retea "priceput", vulnerabilitatea fiind existenta mai multor conturi de utilizator neparolate... deci se intampla si la case mari....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam tarziu, dar totusi: Intra la Control Panel / User Accounts / Change the way users log on or off si bifeaza Use the Welcome Screen

 

Eu nu pot sa schimb de acolo ...nu pot sa bifez.Mie imi apara forma clasica....cum as putea sa pun "welcome screen-ul"????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In control panel cauta Tweaca UI si da clicca pe tabul LOGON. Acolo bifeaza casuta "Log on automaticaly at system startup"

 

Dar de ce mai ma mir, cand s-a reusit sa se sparga reteaua locala a unei firme (nu dau nume, insa cazul e concret si il cunosc aproape detaliat de la un prieten care se ocupa de securitatea retelelor), chiar daca avea angajat un administrator de retea "priceput", vulnerabilitatea fiind existenta mai multor conturi de utilizator neparolate... deci se intampla si la case mari....

1-Unde gasesc"Tweaca UI"???

2-Cum reusesc sa sparga conturi??au ceva programe??pe unde se umbla???sunt si eu curios...merci anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×