Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In Constitutia Romaniei este prevazut pentru INFRACTIUNE o singura pedeapsa si pentru o CONTRAVENTIE o singura sanctiune, in timp ce noul cod rutier incalca Constitutia Romaniei: pt. o singura contraventie se acorda 3 sau 4 SANCTIUNI :

Exemplu : La trecerea pe culoarea rosie a semaforului :

1. Se suspenda soferului permisul pentru 30 zile.

2. I se acorda puncte de penalizare.

3. Plateste amenda.

4. Va fi supus unei reexaminari.

Unele asociatii dau in judacata statul Roman pentru nerespectarea prevederilor din Actul Constitutiv al Romaniei.

Ce parere aveti : Este Romania o tara care sa adere la o Uniune cand ea inca isi da cu stangul in dreptul?

Editat de Luiza_85

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Constitutia Romaniei este prevazut pentru INFRACTIUNE o singura pedeapsa si pentru o CONTRAVENTIE o singura sanctiune, in timp ce noul cod rutier incalca Constitutia Romaniei: pt. o singura contraventie se acorda 3 sau 4 SANCTIUNI :

Exemplu : La trecerea pe culoarea rosie a semaforului :

1. Se suspenda soferului permisul pentru 30 zile.

2. I se acorda puncte de penalizare.

3. Plateste amenda.

4. Va fi supus unei reexaminari.

Unele asociatii dau in judacata statul Roman pentru nerespectarea prevederilor din Actul Constitutiv al Romaniei.

Ce parere aveti : Este Romania o tara care sa adere la o Uniune cand ea inca isi da cu stangul in dreptul?

 

Consider ca incapacitatea unor legiuitori nu este un impediment al Romaniei ca intreg. Toti stim potentialul intelectual al romanilor... Probabil in toate tarile din UE vom gasi asemenea formulari incompatibile cu Constitutiile statelor respective! Hai sa fim mai optimisti: suntem noi cei mai 'saraci' dar nu si cei mai 'incapabili'!!! Hasta la Vista!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am citit noua legislatie..sunt incepatoare...si am auzit ca nu am voie sa merg numai cu 30 km/h in localitati si cu 70 in afara....e adevarat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am citit noua legislatie..sunt incepatoare...si am auzit ca nu am voie sa merg numai cu 30 km/h in localitati si cu 70 in afara....e adevarat?

 

nici vorba! reglementarile privind viteza maxima admisa au ramas aceleasi: 50km/h in localitate, 90km/h pe drumurile judetene, 100km/h pe drumurile nationale si europene si 130km/h pe putinii kilometrii de autostrada pe care ii avem! circula cu atentie! buh bay!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici vorba! reglementarile privind viteza maxima admisa au ramas aceleasi: 50km/h in localitate, 90km/h pe drumurile judetene, 100km/h pe drumurile nationale si europene si 130km/h pe putinii kilometrii de autostrada pe care ii avem! circula cu atentie! buh bay!

aaa...ok :o: multumesc...m'ai linstit :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×