Sari la conținut
Forum Roportal
momoc

cum trebuie sa-mi anunt patroni ca sunt insarcinata

Postări Recomandate

Daca cineva poate sa ma lamureasca. Vreau sa-mi anunt patroni ca sunt insarcinata, stie cineva cum trebuie sa procedez(in scris cu nr de inreg., verbal, prin alte autoritati) astfel in cat dupa anunt sa nu mai pot fi concediata.

Am aceste indoieli pt ca nu am incredere in ei. Astept un raspuns de la cineva care e in cunostinta de cauza(sigur).

Multumesc frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca cineva poate sa ma lamureasca. Vreau sa-mi anunt patroni ca sunt insarcinata, stie cineva cum trebuie sa procedez(in scris cu nr de inreg., verbal, prin alte autoritati) astfel in cat dupa anunt sa nu mai pot fi concediata.

Am aceste indoieli pt ca nu am incredere in ei. Astept un raspuns de la cineva care e in cunostinta de cauza(sigur).

Multumesc frumos.

 

Raspunsul il gasesti in Codul Muncii si Legea 44.

 

In momentul in care ai aflat ca esti insarcinata si ai decis sa pastrezi copilul, trebuie sa-ti anunti angajatorul. Ai nevoie de un document eliberat de medicul tau care sa ateste starea ta. Certificatul medical trebuie depus la compartimentul resurse umane din cadrul firmei unde lucrezi,de unde iei si nr.de inregistrare.

Daca spui ca firma nu e serioasa,ar fi bine ca orice instiintare sa o faci in scris.

 

Sarcina usoara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In scris cu nr de inregistrare.

In cazul in care ai dubii ca iti vor da numar de inregistrare trimite recomandata cu confirmare de primire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×