Sari la conținut
Forum Roportal
J0'

Hai ca sa intru in spiritul turmei :)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere ai despre femeia moderna ,unde crezi ca se va opri aceasta masculinizare a fenmei ..

in contextul noi ere a post modernismului..? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pfuuuu.. :doh:

ma scuzati,am revenit...fata!!

cum ai pus zambaretul ala care scoate limba la topicul "cate ceva despre cel de sus" :flowers:

deci :jester: te duci la REPLY este o optiune unde pui imagini exact langa fata aia cu zamebte aici in panoul asta , dai click faci paste pe imagine , econom , etc in cazul meu era asa ceva http://smileys.sur-la-toile.com/repository...la-langue-3.gif si apoi apesi ok :crazy: have fun e easy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apropo soacra....

se aplica in cazul tau.... "soacra, soacra ,poama acra"?

nu in cazul meu soacra nu e poama acra ci chiar pot zice de multe ori ma inteleg mai bine cu ea decat ma intelegeam cu mama , a avut si ea o anumita in relatia mea :jester: asa ca .... NU e rau sa te intelegi cu soacra :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere ai despre femeia moderna ,unde crezi ca se va opri aceasta masculinizare a fenmei ..

in contextul noi ere a post modernismului..? :jester:

Femeia in ziua de azi se bate cu pumnul in piept ca este la fel ca barbatul , dar nu e nici pe departe la fel . O femeie nu simte ca un barbat , nu actioneaza ca un barbat , nu gandeste ca un barbat . O fi avand ei aceleasi drepturi , dar nu poti spune ca un mar este o para :doh:

 

Egalizarea dintre femei si barbati ( ma repet cred) a fost de fapt ideea unui barbat de fapt . Mintea unui barbat este dominatoare, vicleana si avand in vedere ca inainte nu se putea "bucura" de femeie inainte de casatorie , a propus astfel ca ii de-a drepturi egale ca sa poate puna in aplicatie "ceea ce voia el demult " sa isi imprastie samanta .. Este de fapt o manipulare , pt ca acum barbatul vrea libertate totala , nu vrea sa aibe responsabilitatea unei familii ,nici a unei relatii, nici nu vrea sa iubeasca in fond ... Dar precum femeia fiind naiva si avand incredere in barbat a acceptat , si chiar a facut din aceasta idee ca fiind ideea ei , si continua sa faca aceeasi greseala , crezand mai departe in barbat .

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de cand ai devenit asa de buna!! :doh:

ai impresia asta ? calca-ma o data pe coada sa vezi apoi bunatate :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce muzica de calitate preferi..? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×