Jump to content
Forum Roportal
andr3axox

De ce iti era frica in copilarie?

Rate this topic

de ce iti era frica cand erai mik?  

203 members have voted

1. 1. de ce iti era frica cand erai mik?

• cainii
      25
    • fantome
      57
    • clowni
      11
    • monstru de sub pat
      39
    • monstru din dulap
      26
    • paianjeni
      51
    • intuneric
      92
    • tunete si fulgere
      24
    • sa nu ma pierd
      19
    • casmare
      16
    • filme de groaza
      22
    • sa nu fac pe mine la gradi :))
      9
    • inaltime
      24

Recommended Posts

Pentru ca tot ma plictisesc...am sa scriu pe acest topic. Teama mea era aspiratorul pe care tata il flutura in fata mea cand avea el chef. Tata nu isi dadea seama ca ma sperie. Dar eu credeam ca,daca ma aspira chestia aia pe de-a intregul,o sa ajung in alt spatiu si timp.

• Like 1

In comuna era un grajd de la Colectiv cu niste vieri si tauri fiorosi de prasila, scoala ne-a dus in vizita sa ne familiarizam cu animalele din ograda.  Eram in clasa I-a sau a II-a, si cand am vazut acel porc lung si cu niste colți ce n-am mai vazut nici nu stiu cum am plecat mai incolo dar taurul era din alte universuri, urias, gras, sufla nervos, cat un elefant era cu chestii de metal in nas si legat cu franchii din toate partile ca era preparat de dus la plimbare prin sat si sa nu fuga mai vea ceva pe picioare.

Cred ca am lesinat la vazul imensului animal, ca m-am trezit in cooperativa = magazin satesc cu altele decat alimente ca asteptau bunicul sa ma ia acasa ca am refuzat sa fiu pe drum cu acel animal la plimbare!!!  Toti parintii erau revoltati ca mai multi copiii nu voiau sa mearga acasa de frica.  

Primarul a mutat aceste animale valoroase departe de centrul satului, nu aproapae de scoala si gradinita dar a durat o vreme pana s-au construit grajduri sigurate.

Cea mai emotionata zi a fost mutarea animalelor ca s-a facut la pas, pe jos se plimbau la noul domiciliu si era pericol sa scape.  Toti din sat am fost ascunsi in pivnita casei ca taurul ala nu prea cunostea limite, a mai scapat odata si a omorit alte animale, nu intentionat doar ca erau in calea lui.  Doar barbatii bravi, fosti veterani de razboi controlau strada pana a trecut convoiul si pericolul.

• Upvote 3

Nimic din ceea ce se regăsește în grilă. Aveam fobie de broaște, preoți și instrumente muzicale mari. 

În prezent mă declar ex-studentă de master teologic, wannabe chitaristă ...dar de fobia de broaște încă n-am scăpat.

• Like 1