Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

pisica mi-a adus de undeva un perus VIU!!!

Postări Recomandate

Cam jumulit, lipsit de coada, doarme intr-una in noua lui colivie. la-am dus intr-o camera unde nu are acces pisica. I-am luat ceva seminte, cred ca este de fapt un pui, dar nu sint sigur. Sper sa poata in curind sa manince, macar sa bea apa. Mi-a fost foarte util ceea ce am citit despre comportament, merci, dar cum aflu daca este mascul sau femela? Sincer, nu prea ma pricep...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Sa il stapanesti sanatos, bietul/biata de el/ea. Ai noroc ca ai o pisica "strangatoare" :) ::): ::):

 

2. Eu as sugera un veterinar pentru stabilirea sexului si eventual un control

 

3. Sa ne mai povestesti cum e sa ai in acelasi timp un papagal si o pisica, suntem foarte curiosi :) ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-la stapanesti sanatos!... Asa cum a zis si Blacca, ar fi indicat sa-la duci la un control... pentru orice eventualitate...

Ca sa ii afli sexul, uite-te ce culoare are nasul sau... daca e roz, atunci ai o papagalita, daca e albastru-indigo, cu siguranta e baiat... insa daca nu e definita culoarea nasucului, atunci e pui... :) :) :)

Coada o sa-i creasca... si atunci va putea zbura... oricum... sanatate multa si viata lunga zburatorului... si o relatie cat mai "linistita" cu pisica... :) :) :)

Sa mai zica cineva ca pisicile nu-sa destepte! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spre marea mea dezamagire, nu voi mai putea sa va povestesc cum este sa ai papagal si pisica...Nici macar n-am apucat sa-la duc la un control. Nu stiu cum a putut sa moara asa, subit. N-am observat rani sau alte chestii, pur si simplu cred ca...a trecut prin prea multe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce sa-a intamplat ?

Nu a apucat saraca :roll: sa-la manance !

Doar nu credeti ca micuta si draguta :cat: e :- ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de papagal, pareai atat de entuziasmat... :lol: si eu am suferit k si tine, k mi-a adus o data pisica acas un soricel de camp, l-am pastrat, chiar daca avea un miros ceva mai intepator decat hamsterii, si a stat la mine cam un an, ne inprietenisem, dar o data nu am fost atenta si m-am pus p el (era in pat)se juca fratele meu cu el si de atunci nu s-a mai miscat, a ramas paralizat, si dupa 2 sapt, dupa ce ii dadeam sa manance numai la botic, a murit ;) :doh: :P mi-a parut foarte rau de el... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×