Sari la conținut
Forum Roportal
katyshor

ce se intampla dupa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:friends: bun...am si eu o mica nedumerire...si cred ca nu sunt singura....

ce facem dupa ce ne despartim?

am fost f buni prieteni,acum iubiti.dar peste o luna ne despartim.

gata...sa terminat...am hotarat sa ramanem prieteni.cum ne comportam?

de obicei,unuia ii pare rau,si ar mai vrea...ce face?cum se comporta?ii arata ex-ului ca l-ar mai interesa?sau se lasa cuprins de orgoliu sau timiditate si tace??

de fapt,daca am ramas prieteni mai exista sansa sa ne impacam?si pana atunci(daca va veni si vremea aia)cum ne comportam unul cu celalalt??

va rog,astept pareri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa...si acuma sa scriu si cazul real...

am fost amici 5 zile,am pus ochii unul pe altul,si pana la urma,neam combinat...

am fost impreuna un an si 4 luni...neam cunoscut din ce in ce mai bine..si ne stim aproape totul.

neam despartit in septembrie...el a spus ca sa intamplat ceva....ca nu mai simte aceeasi intensitate...

pur si simplu,sentimentele lui sau micsorat..

am acceptat,cu greu...si am hotarat sa ramanem prieteni.

problema e urmatoarea:mie inca imi mai place,si iam spus asta.dupa ce neam despartit am tinut o legatura destul de stransa pentru doi amici...

din septembrie si pana acum am incercat de doua ori sa unim ceea ce a fost(eu am propus,ca na... :friends: )

mia spus ca nu stie ce e in sufletul lui,insa nu ezita nici un moment sa ma imbratiseze,sa ma tina in brate si tot asa...

nu stiu ce sa cred.mam horatat intrun final(acum aproximativ o luna)sa incetez cu presiunea.nu iam mai batut nici un apropo de gen:sa ne impacam..neg ca as mai vrea.si nul mai caut.il las pe el.

ma cauta,vorbim,ne intalnim....etc... :friends:

nu stiu insa cum sa ma comport cu el.nu stiu cum ma priveste el acum.nu stiu ce e in gandul lui.si mie frica sal intreb,pt ca ma tem de raspuns.am suferit enorm de mult(era sa intru in spital,o luna si jumatate am plans in fiecare zi,si in fiecare noapte.nu eram buna de nimic)...si nu vreau sami "dea foc"inimii din nou,pt ca nu cred ca as rezista....

ce ar trebui sa fac?va rog... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa iti cada bine ce iti zic : judecind dupa situatia asa cum ai descris-o tu, povestea voastra nu cred ca mai are sanse de a se repara.

E firesc si deloc rar ca dupa o perioada de despartire sa ai o atractie - in special fizica - pentru partener/a - dar nimic mai mult de atit.

O spun cu tristete - cred ca iti pierzi vremea : s-a terminat.

 

:blink:

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca daca esti pregatita psihic sa ai o relatie exclusiv fizica si sa incerci sa nu te mai implici emotional atat de mult ,poti continua .nu se stie ,poate in final va fi el ce se va inmuia .nu iti face prea multe sperante ca vei suferi mai rau .daca nu poti sa ai o relatie doar fizica mai bine nu incepe .bafta ! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ti-a spus franc in fata ca relatia voastra s-a terminat n-are rost sa mai speri ...

Tocmai asta e problema cand un cuplu se destrama : unul merge mai departe fara probleme putand chiar pastra o relatie amicala cu ex-ul iar celalalt nu se impaca cu situatia si se agata cu disperare de aceasta amicitie CREZAND ca ... Ar fi mai bine sa crezi ce ti-a spus el : S-a terminat !

Parerea mea e ca el stiind ca mai are sanse la tine , te poate tine de rezerva pana gaseste ceva "mai bun" si pana la urma tot tu vei suferi si poate mai mult ... nu te lasa folosita si taie raul de la radacina !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns...intrun final la concluzia k nu mai merge...vom ramane prieteni...si atat...yo miam gasit deja pe altcineva..si cred k voi incepe ceva cu pers respectiva..

si cu exu,vom fi f buni prieteni(am spus k ne cun aproape perfect...si putem avea incredere unu in altu...si putem apela unu la altu)da atat...

sper sa fie bine ceea ce voi face...

dar acum,vorbind la modul general,dak punem sulfet intro relatie si se termina,ce facem? :flowers:

 

am ajuns...intrun final la concluzia k nu mai merge...vom ramane prieteni...si atat...yo miam gasit deja pe altcineva..si cred k voi incepe ceva cu pers respectiva..

si cu exu,vom fi f buni prieteni(am spus k ne cun aproape perfect...si putem avea incredere unu in altu...si putem apela unu la altu)da atat...

sper sa fie bine ceea ce voi face...

dar acum,vorbind la modul general,dak punem sulfet intro relatie si se termina,ce facem? :tease:

va rog frumos sa ma scuzati...nam vrut sa pun "k"in loc de ca...si de astea....scuzati...obisnuinta..

promit ca nu se mai intampla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e usor sa dai sfaturi ,mai rau e de cel care traieste drama .esti de acord cu toti si totusi parca ceea ce simti tu ,iubirea lui e mai importanta .te amagesti ca poate totusi el tine la tine mai mult decat arata .cum a spus cineva "taie raul de la radacina " .suferi mult dar va trece . :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca stie el ceva de nu mai vrea sa invie ce-a fost. Incearca sa gandesti la rece, sa vezi daca nu cumva are dreptate si ca e mai bine sa ramaneti asa cum sunteti acum. Nu se stie ce se va intampla in viitor, dar incearca sa te relaxezi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faza e ca el spune ca nu neam despartit din cauza mea.pur si simplu,el nu stia ce e in mintea lui.nu mai simtea ce simtea o data...

oricum,important e ca incep sa depasesc momentul...si sa realizez cum sta situatia..

sa dea Dumnezeu sa ramanem amici,pentru ca e un om care merita...

avem o viata in fata,nu?

spunea unul dintre voi ca ar trebui sa am doar o relatie fizica....da...si la ce miar folosi?fara sami placa de persoana respectiva,fara sa am sentimentul ala cu fluturasi,fara....mai bine deloc decat asa,nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ... astept sa se intample ... astept sa rupem relatia si apoi va voi povesti. oricum daca va fi sa se intample NU accept sa ramanem amici ... niciodata ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×