Sari la conținut
Forum Roportal
dimaggio

Keratoconus

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

SALUT SI EU AM FOST DIAGNOSTICAT CU KERATOCONUS IN URMA CU 2 LUNI SI IN URMA CU O LUNA M-AM OPERAT LA BUDAPESTA DE CATRE CEL MAI BUN MEDIC.NU VREAU SA FAC SA PARA CA O RECLAMA DAR CHIAR ESTE CEL MAI BUN.AM FOST LA CONTROL LA O LUNA SI AM PROGRESAT F MULT SPRE EX CU OCHIUL DREPT DE LA 50% LA 80%.NU PERMITETI NIMANUI SA VA PUNA ATROPINA IN OCHI.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aviz celor care sufera d keratoconus!!! In Budapesta exista o clinica specializata in vindecarea aceste i boli cu rezultate excelente ... FARA NICI UN RISC shi fara implanturi d inele !!! profilul lor d baza este : Keratoconus,Miopie shi Astigmatism. va pot da mai multe detali si pune in contact cu persoane operate d keratoconus la aceasta clinica

 

PS: persoanele operate la aceasta clinica sunt super multzumite d rezultate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal....sufar si eu de un keratoconus destul de avansat...si am nevoie de o interventie chirurgicala cat mai rpd posibil.

Am fost la un medic care a spus ca am nevoie de transplant de cornee...cu ochiul stang vad aprox.20-30%..tot felul de dubluri,cum

zice'a Sammy81 in postul de mai sus.

Cine imi poate recomanda o clinica unde sa fac o operatie? am auzit de la multa lume ca in Ungaria se fac lucrari extraordinare.Va rog mult! cine m'a poate ajuta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta asa zisa metoda de tratament Sergei Arci e o mare pacaleala si functioneaza dupa principiul citiva asa zisi pacienti zic ca s-au operat si ii conving pe alti pacienti de binefacerile acestei operatii >Acest subiect a fost prezentat si pe un alt forum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa zisa metoda de vindecare cu Keratotomie radiala din Ungaria este scumpa si nu aduce imbunatatirea vederii asteptata .

Aceasta metoda nu este recunoscuta de lumea medicala .

Nu a fost publicat nici un studiu legat de aceasta metoda care sa demonstreze succesul acestei metode in lupta contra keratoconusului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×