Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

tot la scoala , si oricum am fost bata la gramatica , nici acu nu stiu engleza bine :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca primele cuvinte le-am invatat pe la varsta de 5 ani, in mare parte din desene :stars: (nu erau dublate atunci).

In scoala primara vorbeam destul de bine, dar nu stiam sa scriu corect. Mi-am "imbogatit" vocabularul ulterior. Cam asta e...

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am invatat engleza la inceput de la televizor, apoi din melodii...voiam sa stiu ce zic aia in melodia care mi-a placut...cuvant cu cuvant am invatat destule. printr-a sasea am inceput si la scola, am urmat la liceu profil uman de limbi straine si am absolvit facultatea de litere, specializarea franceza-engleza. o vorbesc bine, pot sa gandesc in limba engleza, si nu a reprezentat un efort pt mine sa o invat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am facut engleza din clasa a doua pana in anul 2 de facultate si in toti anii astia (13, wow) am fost destul de mult timp inconjurat de ea prin televizor si muzica. am invatat-o din placere si nu mi s-a parut grea niciodata. nu ma pricep la gramatica foarte bine dar "urechea" nu m-a tradat mai niciodata asa ca nici n-am avut nevoie sa invat prea multa :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut engleza la scoala, din clasa a II-a incepand. si ar fi trebuit sa stiu engleza cu mult mai mult decat acum. :) singurul lucru pe care il pot spune despre engleza este acela ca datorita cunostintelor mele de engleza din tinerete, am reusit sa incep sa invat limba turca. apoi am uitat engleza si mi-am reamintit-o cand m-am intors in tara si nevoita fiind de imprejurari am mai si vorbit-o sporadic. dar la capitolul gramatica al limbii engleze, stau dezastruos. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baza de engleza o am dintr-a 2a, cand profesoara si-a facut treaba cum trebuie ..dupa aia..desene animate, filme, etc...si acum nenorocitii traduc desenele animate..pai cum mai invata copiii limbi straine :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×