Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Saraca limba, singura s-a infiltrat in capul tau :P

 

Las' ca-i bine. Si o folosesti des? La ce nivel te-ai situa?

 

1. nu stiu, nu am cu ce sa'l masor si nici nu stiu ce unitate de masura are!

2. Suficient ptr a citi stirile din email zilnic!

3... ca sa raspund totusi concret: mediu! (dar nu am nevoie , ma descurc orice ar fi in engleza, am si un dictionar ptr asta: o sa'l pun la sectiunea reclama (http://www.roportal.ro/discutii/ftopic21896.html) ca se ia moderatorii de mine cu toate ca nu era offtopic linkul !) ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Baza de engleza o am dintr-a 2a, cand profesoara si-a facut treaba cum trebuie ..dupa aia..desene animate, filme, etc...si acum nenorocitii traduc desenele animate..pai cum mai invata copiii limbi straine :roll:

asa e ;) si io tot la fel am prins engleza...profa de engleza nu isi punea mintea cu cei care nu erau 'renumiti' in clasa,asa ca in clasa stateam cate o ora asea cu mana ridicata,si nici ca ma punea vreodata sa raspund.

Bine,mai am si o sora care e profa de engleza,da' ea m'a trimis mereu la carti si dictionare...si bine a facut ;)

Singura mea educatie in limba engleza am primit-o de la Dallas si Dr. Quinn. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa e ;) si io tot la fel am prins engleza...(....)

Singura mea educatie in limba engleza am primit-o de la Dallas si Dr. Quinn. :friends:

eeh.. tu erai mai ...matura....eu cu desenele animate :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din toamna lu' 2004 m-am apucat de engleza... am invatat-o singur dar inca mai are multe taine pentru mine! :jester:

 

singură.....mi-a fost necesară să mă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa e :P si io tot la fel am prins engleza...profa de engleza nu isi punea mintea cu cei care nu erau 'renumiti' in clasa,asa ca in clasa stateam cate o ora asea cu mana ridicata,si nici ca ma punea vreodata sa raspund.

Bine,mai am si o sora care e profa de engleza,da' ea m'a trimis mereu la carti si dictionare...si bine a facut :yahoo:

Singura mea educatie in limba engleza am primit-o de la Dallas si Dr. Quinn. :jester:

 

Uite, chestia asta n-o suport, deşi nu e specifică doar profilor de engleză, ci tuturor: elevii relativ buni sunt lăsaţi să mucezească,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite, chestia asta n-o suport, deşi nu e specifică doar profilor de engleză, ci tuturor: elevii relativ buni sunt lăsaţi să mucezească,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....................................................pot sa gandesc in limba engleza, si nu a reprezentat un efort pt mine sa o invat.

 

...Daca nu ai trait printre ei si nu o vorbesti 24/24....asta cu ginditul ...poate fi cel mult o retroversiune a limbii romane...cu scuzele de rigoare...si trebuie sa fie o routine...nu ceva impus...

 

i.e

then we have breakfast: tea, toast, butter, honey

 

correct version

then we have breakfast with tea, toast, butter....

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×