Sari la conținut
Forum Roportal
andya

Ce mai cititi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Paradoxal voiam sa citesc Arta Conversatiei De Ileana Vulpescu, nu reusisem sa o citesc atunci cand trebuia si am cautat/o pe un sit usor de gasit sa o cumpar. Zic paradoxal pentru ca o doamna amabila mi/a zis ca asemenea carti acum se gasesc la suma modica de 2 lei si ca recompensa mi/a adaugat si Arta Compromisului de aceeasi autoare la pretul de 20 lei+taxa epeditor.Ei bine am fost putin dezamagita pentru  ca era mai putin decat ce credeam eu a fi. Se pare ca timpul distruge putin valorile...sau judecatile.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar ziarul in limba romana si m-am lovit de cuvinte necunoscute ... "motocoasa" cu care si-a transat un individ sotia din Dej.

Acest cuvant nu ma ducea spre nici o explicatie cunoscuta din limba romana ce cunosc, trec pe Google si mai apare un cuvant necunoscut Dedeman Motocoase :gwerewolf:

Deci mobilul crimei a fost "coasa cu motor"  insa nu este decat un trimmer acel instrument pentru margini unde nu se poate folosi coasa, in jurul pomilori si plantelori!!!   

 

A devenit grea si de neinteles si limba asta usoara!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muza, de Jessie Burton.

 

Merita sa o citești și numai pentru că e o carte cel puțin interesantă, deși best-seller.

Still, pentru mine lipsește firul logic al creației. Undeva se rupe sau e incomplet dezvoltat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

evz.ro/eugen-simion-politica-ratam.html

Asta am gasit extrem de interesant, inteligent, instructiv de citit,il  admir pe Dl. Academician Eugen Simion.  Am tresarit cand am citit numele si varsta ... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×